Brankář Vokoun má chuť dál chytat v NHL

11. června 2014 11:54 - New York

Hokejový brankář Tomáš Vokoun ani v 37 letech neuvažuje o konci kariéry. A nadále má chuť na soutěž nejprestižnější, v příští sezóně chce působit v NHL, což potvrdil jeho agent Allan Walsh. Dvojnásobný mistr světa měl přitom v minulém roce vážné zdravotní problémy.

 

Jan Handrejch, Právo

"Mluvil jsem s Tomášem Vokounem a je na sto procent odhodlaný chytat v příští sezóně v NHL," uvedl Walsh na svém twitterovém účtu. Vokounovi po sezóně skončí dvouletá smlouva s Pittsburgem a bude takzvaným volným hráčem bez omezení.

Mistr světa z let 2005 a a 2010 uzavřel s Pittsburghem v roce 2012 smlouvu, která mu ročně zajišťovala dva milióny dolarů. V první sezóně odchytal 20 utkání základní části a jedenáct v play off, loni v září měl ale zdravotní problémy na tréninku a lékaři následně odhalili, že má krevní sraženinu v oblasti pánve.

Vokoun se podrobil operaci a byl několik týdnů v nemocnici, na ledovou plochu se vrátil až v lednu a v dubnu odchytal dva zápasy za farmářský tým Wilkes-Barre/Scranton. V příští sezóně by ale chtěl podle Walshe rozšířit 722 utkání, které má v NHL včetně play off na svém kontě. V minulosti Vokoun působil v Montrealu, Nashvillu, Floridě a Washingtonu.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..