Rubriky:

NHL

Živě

Bourání soupeřů je málo. Eskymák z New Jersey se na „stará kolena“ učí útočit

28. února 2015 09:31 - New Jersey/Praha

Hokejista s chytlavým příjmením Jordin Tootoo nikdy nebyl hráčem pro obě strany kluziště. V NHL se držel především kvůli své tvrdosti a pracovitosti, nikdy nic nedostal zadarmo. Jak se ale zdá, New Jersey se snaží z hráče vymáčknout ještě víc.

 

Noah K. Murray, Reuters

Po prosincové rošádě na postu kouče New Jersey (střídačce šéfuje generální manažer Lou Lamoriello) se zdálo, že se pro Tootooa nic nezmění. V únoru se ale začaly dít věci...

Kanadský forvard se usazuje na pravém křídle druhé formace, kde spolupracuje s centrem Zajacem a střelcem Cammallerim, a neobvykle často boduje. Dokonce hraje i přesilovky.

Gólem při prohře s Bostonem překonal Tootoo své maximum – ještě nikdy totiž nebodoval v pěti zápasech NHL v řadě. Průlom? Těžko říct, vysoká produktivita v mládežnických kategoriích, účast na šampionátu „dvacítek" v roce 2003 a relativně vysoké umístění na draftu může vypovídat o neprobuzeném potenciálu. Na druhou stranu už Kanaďan oslavil 32. narozeniny...

Tootoo v číslech
Nejproduktivnější byl v sezóně 2011/12, kdy v 77 zápasech za Nashville nasbíral 30 bodů.
V NHL nikdy nepřekonal hranici 11 gólů a jen jednou nasbíral více než 20 bodů.

Tvrďák v dresu New Jersey vždy budil pozornost i vášně. Několikrát byl v zámořské lize suspendován, provokoval hrou na hranici pravidel, vždy však byl vzorem pro komunitu Inuitů. Právě kvůli jeho původu o něm bylo po celou kariéru dost slyšet. O svém životě dokonce na podzim roku 2014 vydal knihu.

Tootooa draftoval na 98. pozici v roce 2001 Nashville, kde strávil nejpodstatnější část své kariéry. Po deseti letech s Predators ale přestoupil do Detroitu, kde se jeho služby ukázaly jako nadbytečné. Minulou sezónu dokonce strávil téměř celou na farmě.

NHL 2014/15
Čísla Tootooa z aktuální ligové sezóny nijak neoslní. Ve 48 zápasech získal 10 bodů (6+4).
Celá polovina je ale z posledních pěti zápasů, kdy se jeho průměrný ice-time zvedl z průměrnu cca 7 na 16 minut

Před startem aktuální sezóny se ho ale ujali Devils, a jeho schopnosti možná chtějí  rozvinout víc, než se to povedlo komukoliv předtím.

md, Sport.cz

Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..