Anaheim - Chicago 4:1Stav série 1:0Anaheim měl první semifinále pod kontrolou

New York

Byla to nakonec až nečekaně jednoznačná záležitost. Anaheim vstoupil do semifinále play off NHL jasnou výhrou 4:1 nad Chicagem. Ve vyřazovacích bojích vůbec poprvé zasáhl do boje v dresu domácích český točník Jiří Sekáč, na ledě strávil devět minut. Jeho týmový kolega Tomáš Fleischmann nebyl ve výběru pro tento duel.

Brankář Anaheimu Frederik Andersen (31) a útočník Andrew Cogliano (7) po výhře 4:1 nad Chicagem v prvním semifinále play off NHL.

Chicago sice stačilo v závěru druhé třetiny korigovat na rozdíl jediné branky, ale Ducks v závěru nedovolili soupeři další komplikace.

Domácí tým dostal v 9. minutě do vedení ranou téměř od modré čáry Hampus Lindholm a brankář Frederik Andersen pak až do závěru druhé třetiny chicagským střelcům odolával. Po chybě obránce Francoise Beauchemina ho až 40 sekund před druhou sirénou překonal Brad Richards. Andersen v utkání zastavil 32 střel.

Druhý zápas se hraje v úterý rovněž v Anaheimu.

Semifinále play off NHL - Západní konference - 1. zápas:
Anaheim - Chicago 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky: 9. Lindholm, 25. Palmieri, 53. Thompson, 59. Silfverberg - 40. Richards. Střely na branku: 27:33. Diváci: 17 291. Hvězdy zápasu: 1. Andersen, 2. Lindholm, 3. Thompson (všichni Anaheim). Stav série: 1:0.