Tampa Bay - Montreal 3:4 SNPlekanec se trefil po 21 zápasech. Mrázek zářil, porážce Detroitu ale nezabránil

Hokejista Tomáš Plekanec přispěl svým osmým gólem v sezóně k triumfu Montrealu, který po výhře na ledě Tampy Bay 4:3 po samostatných nájezdech přerušil šestizápasovou sérii porážek. Zkušený centr ukončil střelecký půst, který trval 21 utkání. Kvalitní výkon předvedl v pondělním duelu NHL brankář Detroitu Petr Mrázek, porážce s Minnesotou 1:3 však nezabránil. Český gólman byl přesto vyhlášen třetí hvězdou střetnutí. Do střelecké listiny se zapsal i Tomáš Hertl, ani on ale vítězství neslavil. Jeho San Jose podlehlo doma Coloradu 3:6.

Montrealský útočník Tomáš Plekanec (č. 14) překonává brankáře Tampy Bay Bena Bishopa.

Plekanec na ledě Tampy zlomil střelecké trápení. Z gólu se naposledy těšil 7. listopadu v domácím souboji proti Bostonu. V uplynulých 21 zápasech nasbíral jen 12 asistencí a v týmu Canadiens se propadl do třetí formace. Montrealu se navíc v posledních utkáních nedařilo, po šesti porážkách v řadě ale tentokrát mohl slavit.

K výhře zavelel právě Plekanec, jenž se v 16. minutě natlačil před branku a elegantně zužitkoval Subbanovu přihrávku. Habs drželi po čtyřiceti minutách hry těsný náskok 2:1, přesto byli rádi, že si v Amalie Areně vynutili alespoň prodloužení. Blesky totiž ve třetí třetině stav otočily. K obratu potřebovaly jen 21 sekund. V 54. minutě nejprve vyrovnal Garrison a krátce nato se prosadil i Callahan. Sedmou porážku Canadiens za sebou ale odmítl Weise, který v 55. minutě prostřelil Bishopa.

Prodloužení vítěze neurčilo a nařadu tak přišly samostatné nájezdy. V dresu Blesků byl úspěšný pouze Filppula, zatímco za hosty skórovali Flynn a Pacioretty, jenž ve třetí sérii zařídil Montrealu dvoubodový zisk.

Mrázek byl zvolen třetí hvězdou duelu

Petr Mrázek se znovu objevil v brance Detroitu a v Minnesotě poprvé lovil puk ze sítě ve 12. minutě, kdy ho překonal Coyle. Gólman Rudých křídel však poté svou klec doslova zavřel a dlouho držel Rudým křídlům naději na obrat. Až v 58. minutě navýšil náskok Wild v přesilovce Koivu. Dacjuk sice vzápětí bleskově odpověděl, do prázdné branky ale zpečetil výhru domácích Koivu.

Mrázek zneškodnil celkem 32 střel a stal se třetí hvězdou utkání. "Petr chytal opravdu dobře. Dal nám šanci vyhrát," komentoval výkon českého gólmana kouč Detroitu. Lamentoval ale nad tím, že jeho svěřenci příliš neprověřili domácího brankáře Devana Dubnyka, který musel nečekaně zastoupit zraněného Darcyho Kuempera. Přitom měl sám potíže, neboť o den dříve utrpěl tržnou ránu na rameni, kterou muselo spravit šest stehů.

Hertl skóroval, porážku Sharks ale neodvrátil

Tomáš Hertl skóroval počtvrté v sezóně, San Jose se ale zápas s Coloradem nepovedl. Český forvard za stavu 2:4 šikovnou a rychlou střelou procedil kotouč mezi betony brankáře Pickarda, vyrovnání se ale Žraloci nedočkali. Naopak MacKinnon dvěma zásahy stvrdil výhru Avalanche.

Jarome Iginla se 600. gólu v NHL zatím nedočkal. Proti Sharks zaznamenal alespoň jednu přihrávku. Hráči San Jose prohráli třetí z posledních čtyř utkání a v tabulce Západní konference jim patří desátá příčka, přičemž na osmý Vancouver ztrácejí bod.

NHL:
Buffalo - Washington 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Branky: 21. Ovečkin, 33. Beagle. Střely na branku: 31:26. Diváci: 19 070. Hvězdy zápasu: 1. Holtby, 2. Ovečkin, 3. Beagle (všichni Washington).
Tampa Bay - Montreal 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 26. Kučerov, 54. Garrison, 54. Callahan (Šustr) - 16. Plekanec, 30. Galchenyuk, 55. Weise, rozhodující sam. nájezd Pacioretty. Střely na branku: 39:34. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Condon (Montreal), 2. Callahan,3. Kučerov (oba Tampa Bay).
Nashville - NY Rangers 5:3 (1:0, 1:1, 3:2)
Branky: 34. a 52. Neal, 19. Forsberg, 48. Smith, 50. Ellis - 27. Fast, 54. Nash, 57. Miller. Střely na branku: 35:29. Diváci: 17 317. Hvězdy zápasu: 1. Neal, 2. Ribeiro, 3. Josi (všichni Nashville).
Minnesota - Detroit 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Branky: 58. a 59. Koivu, 12. Coyle - 59. Dacjuk. Střely na branku: 35:29. Petr Mrázek odchytal za Detroit 58:06 minuty, inkasoval dvě branky z 34 střel a úspěšnost zásahů měl 94,12 procenta. Diváci: 19 110. Hvězdy zápasu: 1. Dubnyk, 2. Coyle (oba Minnesota), 3. Mrázek (Detroit).
Vancouver - Los Angeles 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)
Branky: 16., 46. a 53. Toffoli, 22. Forbort, 32. McNabb. Střely na branku: 27:38. Diváci: 18 570. Hvězdy zápasu: 1. Toffoli, 2. Kopitar, 3. Quick (všichni Los Angeles).
San Jose - Colorado 3:6 (1:2, 1:1, 1:3)
Branky: 11. Marleau, 34. Karlsson, 49. Hertl - 9., 49. a 59. MacKinnon, 15. Söderberg, 32. Duchene, 48. Comeau. Střely na branku: 38:26. Diváci: 17 562. Hvězdy zápasu: 1. Söderberg, 2. MacKinnon, 3. Duchene (všichni Colorado).