Rubriky:

NHL

Soud v USA rozhodl, že Ovečkin nemusí zpátky do Dynama

19. ledna 2006 19:45 - WASHINGTON

Hokejový klub Dynamo Moskva neuspěl u soudu ve Washingtonu s žalobou, podle které mu stále patří práva na útočník Alexandra Ovečkina, současného neproduktivnějšího nováčka NHL z Washingtonu Capitals. Úřadující mistr Ruska si dělal nárok na jedničku draftu z loňského roku poté, co v Rusku arbitráž rozhodla, že Ovečkinova práva náleží moskevskému klubu a nikoliv Omsku.

"Jsme velice potěšeni s dnešním rozhodnutím soudu," řekl zástupce komisionáře NHL Bill Daily. "Pan Ovečkin i Washington Capitals si zaslouží gratulaci, že nepodlehli vyhrožování a vydírání Dynama a podnikli všechny nutné kroky k obhájení svých zákonných práv."

Ovečkin, který podepsal v Rusku v létě smlouvu s Omskem, využil klauzule ve smlouvě, podle níž může při podpisu smlouvy s Washingtonem do určeného data odejít. Dynamo, které dorovnalo nabídku Omsku, však žádnou klauzuli ve smlouvě nemělo a arbitráž v Rusku rozhodla, že práva na Ovečkina náleží stále Dynamu, kde hrál i uplynulé tři sezóny.

Ovečkin v NHL září a je hlavní oporou Capitals. V 44 zápasech zaznamenal 58 bodů za 32 branek a 26 asistencí. Je hlavním kandidátem na Calder Trophy pro nejlepšího nováčka NHL. Nedávno okouzlil zámoří gólem vleže po obratu ze zad na břicho, který patří mezi nejhezčí okamžiky probíhajícího ročníku.

ČTK

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..