Florida - Arizona 3:2Jágr a Barkov opět spolu! Čech přihrával a Fin zařídil vítězný gól

New York

Velmi vydařený návrat do sestavy Floridy Panthers zažil finský centr Aleksander Barkov. Dvěma góly rozhodl na domácím ledě o výhře 3:2 nad Arizonou. Vítěznou branku mu připravil český veterán Jaromír Jágr. Jiří Hudler se gólově prosadil v zápase proti New York Islanders, jeho Calgary ale nakonec prohrálo 1:2 v prodloužení. Brankář Michal Neuvirth předvedl parádní zákrok, kterým zajistil Philadelphii vítězství 3:2 nad Minnesotou.

Útočník Floridy Jaromír Jágr se raduje z gólu.

Floridě se pomalu vyprazdňuje marodka, bez elitního centra Barkova se museli Panteři obejít šest zápasů. Návrat se dvacetiletému talentovanému Finovi zdařil na výbornou. První hvězda zápasu nejdříve v polovině utkání poslala Floridu do vedení, když v přesilové hře dorazila střelu Bjugstada.

A přesně v čase 44:00 se postarala o gól vítězný. Na rozhodujícím zásahu měl ale lví podíl hlavně nedávný narozeninový oslavenec Jágr. Čerstvě čtyřiačtyřicetiletý kladenský rodák totiž v útočné třetině obral u mantinelu o puk jednoho z bránících hráčů Coyotes, dobruslil za bránu, odkud přesně načasovanou přihrávkou našel najíždějícího Barkova. Tomu stačilo doklepnout puk do odkryté brány a mohl se podruhé v zápase radovat z branky.

Hudlerův gól nestačil

Calgary se před domácími diváky v zápase s Islanders radovalo z branky už po čtyřech minutách a šestnácti vteřinách. Povedenou kombinační akci po ose Gaudreau, Monahan, Hudler zakončoval poslední jmenovaný přesnou střelou z úhlu. Naneštěstí pro Flames to však byl také poslední domácí gólový zásah v zápase. Islanders o výhře rozhodli 18 vteřin před koncem prodloužení.

Čím dál pravděpodobnější se tak jeví varianta, že letošní play off bude bez jediného kanadského celku. Po vyřazovacích bojích naopak pokukuje ještě Voráčkova Philadelphia. Český útočník přispěl k výhře svého týmu nad Minnesotou 3:2 asistencí.

Neuvirth předvedl parádu

Na výhře má velký podíl český brankář Flyers Michal Neuvirth. V zápase předvedl 24 úspěšných zákroků. O tom jeho úplně posledním se ale bude v zámoří ještě dlouho hovořit. Minnesota totiž v závěrečném tlaku skvěle zakombinovala a do odkryté brány pálil Charlie Coyle. Neuvirth ale tygřím skokem zachránil pro svůj tým vítězství. Vše se odehrálo necelé dvě vteřiny před koncem třetí třetiny.

O šikovnou gólovou přihrávku se postaral také Jiří Sekáč, který se ve druhé třetině odpoutal za bránou v útočném pásmu od bránícího hráče, vybruslil podél mantinelu až ke kruhu, odkud parádně načasovaným pasem našel skórujícího Seabrooka. Chicago však další góly nepřidalo a s Nashvillem prohrálo 1:3.

Hokejová NHL:
Philadelphia - Minnesota 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Branky: 19. Gagner, 26. Streit (Voráček), 44. Bellemare - 23. Vanek, 34. Granlund. Střely na branku: 31:26. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii celý zápas, inkasoval dvě branky z 26 střel a úspěšnost zásahů měl 92,31 procenta. Diváci: 18.631. Hvězdy zápasu: 1. Bellemare, 2. Gagner (oba Philadelphia), 3. Granlund (Minnesota).
Columbus - New Jersey 6:1 (3:0, 2:1, 1:0)
Branky: 6., 9. a 34. Foligno, 20. Saad, 39. Dubinsky, 59. Bourque - 22. Boucher. Střely na branku: 24:26. Diváci: 12.590. Hvězdy zápasu: 1. Foligno, 2. Calvert, 3. Karlsson (všichni Columbus).
Toronto - Carolina 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 11. Boyes, 26. Leivo, 56. Parenteau - 17. Liles. Střely na branku: 29:31. Diváci: 1. Parenteau, 2. Bernier, 3. Leivo (všichni Toronto).
Florida - Arizona 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky: 31. a 44. Barkov (na druhou Jágr), 13. Trocheck - 8. Doan, 55. Ekman-Larsson. Střely na branku: 25:24. Diváci: 13.134. Hvězdy zápasu: 1. Barkov, 2. Campbell (oba Florida), 3. Ekman-Larsson (Arizona).
St. Louis - NY Rangers 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Branky: 35. Brouwer - 14. Glass, 45. Kreider. Střely na branku: 36:23. Diváci: 17.524. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist, 2. Kreider (oba NY Rangers), 3. Brouwer (St. Louis).
Chicago - Nashville 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Branky: 26. Seabrook (Sekáč) - 30. Arvidsson, 59. Järnkrok, 59. Salomäki. Střely na branku: 39:32. Diváci: 22.058. Hvězdy zápasu: 1. Rinne, 2. Järnkrok (oba Nashville), 3. Seabrook (Chicago).
Dallas - Winnipeg 3:6 (0:3, 2:0, 1:3)
Branky: 22. a 43. Spezza, 24. Seguin - 20. a 48. Armia, 16. Wheeler, 16. Enström, 47. Scheifele, 56. Trouba. Střely na branku: 30:28. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Scheifele, 2. Armia (oba Winnipeg), 3. Spezza (Dallas).
Calgary - NY Islanders 1:2 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 5. Hudler - 50. Hickey, 65. Bailey. Střely na branku: 32:34. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. Halák (NY Islanders), 2. Gaudreau (Calgary), 3. Bailey (NY Islanders).
Vancouver - Ottawa 5:3 (1:1, 1:2, 3:0)
Branky: 5. a 60. Etem, 35. a 45. Bartkowski, 51. Virtanen - 10. Hoffman, 34. Stone, 38. Ryan. Střely na branku: 36:30. Diváci: 18.570. Hvězdy zápasu: 1. Bartkowski, 2. Etem, 3. Virtanen (všichni Vancouver).
Los Angeles - Edmonton 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Branky: 46. Carter, 55. King - 39. Kassian. Střely na branku: 36:27. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Carter, 2. Quick (oba Los Angeles), 3. Kassian (Edmonton).