Vancouver - San Jose 1:4Hertl vítězným gólem zařídil obrat, byl první hvězdou zápasu. Jágr v Minnesotě neuspěl

New York

Český útočník týmu San Jose Sharks Tomáš Hertl vstřelil vítězný gól při nedělní výhře svého týmu ve Vancouveru 4:1 a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Nedařilo se naopak Jaromíru Jágrovi, jenž až v pátém utkání po 44. narozeninách vyšel bodově naprázdno, a jeho Florida navíc prohrála v Minnesotě 1:3.

Hokejisté San Jose Joe Pavelski (vlevo) a Tomáš Hertl se radují z gólu proti Vancouveru.

Žraloci se drží na postupových příčkách do play off, na něž se Vancouver, jemuž chyběl zraněný Radim Vrbata, marně snaží dostat. Oba týmy se však střetnou v sezóně ještě čtyřikrát, z toho dvakrát tento týden, a Canucks tak cítili šanci se v soubojích s rivalem v Pacifické divizi vysněným příčkám přiblížit.

Nedělní zápas začali lépe, když na začátku druhé třetiny otevřel skóre Daniel Sedin, jenž tak zároveň zaznamenal 350. gól v NHL. Jenže třetí třetina patřila jednoznačně hostům ze San Jose.

Joe Pavelski srovnal a za necelé dvě a půl minuty dokonal obrat tečí na brankovišti Tomáš Hertl. Jeho patnáctá trefa v sezóně byla tentokrát vítězná. Patrick Marleau totiž zvýšil při hře pět na tři 3:1, domácím pak nevyšel ani risk při hře bez brankáře, při níž se trefil do prázdné branky Justin Braun.

San Jose tak navýšilo náskok na Vancouver už na dvanáct bodů. „Neměli jsme moc energie, ani jsme si nevytvářeli mnoho šancí. Ale zdůrazňovali jsme si důležitost těchto dvou bodů. Nechtěli jsme jim nechat v tabulce nadechnout. Třetí třetina pro nás znamenala mimořádně důležitých 20 minut v této sezóně," pochvaloval si kouč vítězů Peter DeBoer.

Florida podruhé za sebou prohrála

Hokejisté Floridy podlehli na ledě Minnesoty 1:3. Jaromír Jágr si v dresu poražených nepřipsal žádný bod, ale byl na ledě, když jeho tým skóroval. Z přesilovky na 1:1 dával Aaron Ekblad. Česká legenda NHL ale nechyběla na hrací ploše také u jedné obdržené branky.

Ve třetí třetině domácí posunul znovu do vedení Erik Haula. Z očekávané power play hostů moc nebylo, pokazili ji velkým množstvím hráčů na ledě, za což pykali vyloučením. Když odvolali gólmana, tak se se do prázdné branky trefil Jason Pominville.

Panthers prohráli podruhé v řadě. Minnesota přerušila sérii tří porážek.

Chicago - Washington 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky: 7. P. Kane, 39. Toews, 53. Rasmussen - 7. Johansson, 57. Kuzněcov. Střely na branku: 23:30. Diváci: 22 218. Hvězdy zápasu: 1. Teräväinen, 2. Rasmussen (oba Chicago), 3. Johansson (Washington).
Carolina - St. Louis 2:5 (2:1, 0:2, 0:2)
Branky: 9. Skinner, 10. Hainsey - 3. Rattie, 21. Backes (Jaškin), 32. Brodziak, 47. Fabbri, 47. Pietrangelo. Střely na branku: 34:40. Diváci: 15 128. Hvězdy zápasu: 1. Pietrangelo (St. Louis), 2. Skinner (Carolina), 3. Brodziak (St. Louis).
Minnesota - Florida 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Branky: 6. Coyle, 51. Haula, 60. Pominville - 28. Ekblad. Střely na branku: 27:18. Diváci: 19 093. Hvězdy zápasu: 1. Haula, 2. Parise (oba Minnesota), 3. Luongo (Florida).
Boston - Tampa Bay 1:4 (1:2, 0:2, 0:0)
Branky: 7. Miller - 15. a 29. Callahan, 12. Killorn, 31. Stamkos z tr. střílení. Střely na branku: 33:30. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. Callahan, 2. Stamkos, 3. Bishop (všichni Tampa Bay).
Vancouver - San Jose 1:4 (0:0, 1:0, 0:4)
Branky: 24. D. Sedin - 45. Pavelski, 47. Hertl, 55. Marleau, 59. Braun. Střely na branku: 24:28. Diváci: 18 570. Hvězdy zápasu: 1. Hertl (San Jose), 2. Hamhuis (Vancouver), 3. Pavelski (San Jose).
Anaheim - Los Angeles 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Branky: 17., 38. a 42. Perry, 46. Perron - 20. Martinez, 30. Pearson. Střely na branku: 29:29. Diváci: 17 174. Hvězdy zápasu: 1. Perry, 2. Vatanen, 3. Despres (všichni Anaheim).
Edmonton - NY Islanders 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
Branky: 51. Lander, 52. Draisaitl, 57. Davidson - 38. Cizikas. Střely na branku: 26:37. Diváci: 16 839. Hvězdy zápasu: 1. Talbot, 2. Hall, 3. Lander (všichni Edmonton).