Proti Philadelphii poslaly Rangers do kolen poslední minuty

NEW YORK

Hokejisté New York Rangers měli výborně rozehraný zápas proti Philadelphii. Ještě deset minut před koncem vedli na vlastním ledě 2:0, ale nakonec museli skousnout porážku. Soupeř stačil vyrovnat a v prodloužení rozhodl o výhře Flyers finský obránce Joni Pitkänen, kterému na vítězný gól přihrál Petr Nedvěd.

"Štěstí bylo tentokrát na naší straně," vykládal po zápase v New Yorku Nedvěd. "To se stává, když tvrdě pracujete po celých šedesát minut a v prodloužení," dodal český centr. "Chlapci makali po celou dobu, potřebovali jsme nějakou vzpruhu," pochvaloval si výkon svých svěřenců i trenér Philadelphie Ken Hitchcock.

Přitom ještě necelých deset minut před koncem normální hrací doby to s hostujícím týmem nevypadalo dobře, Rangers vedli po gólech Jágra a Ručinského 2:0. Pak se ale na domácí tým přilepila smůla. Nejprve se Pitkänenova střela odrazila od brusle útočníka Rangers Rucchina za záda brankáře Lundqvista, a minutu a půl před koncem vyrovnal Mike Richards. Z prodloužení pak neuběhla ani minuta a půl, když si do levého kruhu najel Pitkänen a svým druhým gólem v zápase rozhodl o výhře Philadelphie.

První nula 31letého nováčka

Ottawa doma utrpěla debakl 0:5 s Bostonem. V brance Senators tentokrát Dominika Haška zastoupil náhradník Ray Emery, jeho protějšek Tim Thomas potřeboval k první vychytané nule v kariéře 44 zákroků. Dočkal se v jedenatřiceti letech. "Je to jako sen. Už jsem ani nevěřil, že v NHL budu chytat. Myslel jsem, že kariéru zakončím ve Finsku," řekl zkušený gólman.

Jeho příběh začal v létě, kdy s Bostonem uzavřel nový kontrakt. "Najednou jsem si uvědomil, že mám ještě šanci NHL chytat. Jako bych se vrátil do mladých let," uvedl Thomas, který dostal v Bostonu šanci na přelomu roku. Od té doby se na něj může trenér Mike Sullivan plně spolehnout. "Je to starší chlap, který nasbíral hodně zkušeností v různých ligách. Jeho zásluhou jsme se v uplynulých týdnech zlepšili," uvedl kouč.

Langovy góly pomohly k výhře Detroitu

Robert Lang se gólem a nahrávkou podílel na výhře Detroitu v Minnesotě 5:4. Red Wings rozradostnil vítězným gólem švédský obránce Andreas Lilja. "Na jeho útočné schopnosti jsme spoléhali," řekl trenér Mike Babcock. "Robert Lang mi přihrál, Steve Yzerman clonil gólmanovi, tak jsem chtěl trefit branku," popsal klíčový moment urostlý Švéd.

V dresu Minnesoty se vedle českého obránce Filipa Kuby střelecky prosadil také Andrej Zjuzin, který se do sestavy Wild vrátil po dvouzápasové pauze způsobené závažným zraněním v obličeji. Lékaři mu museli ránu sešít padesáti stehy.

N.Y.Rangers - Philadelphia 2:3 v prodl. (1:0, 0:0, 1:2 - 0:1)
Branky: 19. Jágr (Straka), 49. Ručinský (Sýkora) - 51. a 62. Pitkänen (na druhou Nedvěd), 59. M. Richards. Zásahy brankářů: Lundqvist 40/3 - Esche 30/2.
Florida - Toronto 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Branky: 37. O. Jokinen, 54. Nieuwendyk - 13. Kilger, 35. Wellwood, 43. Tucker, 52. O'Neil. Zásahy brankářů: Luongo 32/4 - Belfour 35/2.
Ottawa - Boston 0:5 (0:2, 0:3, 0:0)
Branky: 16. P. Bergeron, 19. Boyes, 26. Boynton, 30. Sturm, 35. Samsonov. Zásahy brankářů: Emery 24/5 - Thomas 44.
St. Louis - Calgary 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 2:2, 0:0 - 0:0)
Branky: 28. McClement, 37. a rozhodující sam. nájezd Stempniak (Čajánek) - 22. Langkow, 25. Nilson. Zásahy brankářů: Sanford 31/2 - Kiprusoff 18/2.
Minnesota - Detroit 4:5 (0:4, 3:0, 1:1)
Branky: 24. Gáborík, 37. T. White, 38. Zjuzin, 55. Kuba - 5. Yzerman, 6. Lang, 10. Samuelsson, 18. Zetterberg, 52. Lilja (Lang). Zásahy brankářů: Fernandez 14/4, Roloson 13/1 - Legace 6/1, Osgood 10/3.
Dallas - San Jose 3:2 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 6. P. Boucher, 56. Zubov, 65. Arnott - 25. McCauley, 49. Cheechoo. Zásahy brankářů: Turco 16/2 - Nabokov 28/3.
Anaheim - Los Angeles 4:3 v prodl. (0:1, 2:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 28. a 48. Selänne, 40. Getzlaf, 62. S. Niedermayer - 20. Brown, 36. Armstrong, 58. Corvo. Zásahy brankářů: Bryzgalov 32/3 - Garon 45/4.
4. Colorado5228519193:16861
5. Minnesota5225423151:13554
Pacifická divize:
1. Dallas5235215170:13672
2. Los Angeles5530421186:17764
3. Anaheim51241017149:14258
4. Phoenix5326324155:16555
5. San Jose4923719150:15053
Pozn.: Za názvem klubu následuje počet zápasů, počet výher, počet porážek v prodloužení či po samostatných nájezdech a počet porážek v normální hrací době.