Rubriky:

NHL

Kam povedou Vrbatovy kroky v NHL? Jednáme se čtyřmi týmy, říká hráčův agent

19. července 2016 11:58 - Praha

Když prestižní kanadský magazín The Hockey News sestavoval minulý týden žebříček pěti nejzajímavějších hráčů, kteří se začátkem července stali v NHL nechráněnými volnými hráči a nový kontrakt dosud nepodepsali, Radima Vrbatu redaktoři zařadili na druhé místo. To však neznamená, že by o pětatřicetiletého českého křídelníka nebyl zájem. Ba naopak, alespoň podle hráčova agenta Riche Evanse.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Vrbata strávil poslední dvě sezóny ve Vancouveru, jenže zatímco ročník 2014/15 mu vyšel skvěle, když nastupoval převážně s bratry Sedinovými a zaznamenal nejvíce kanadských bodů ve své kariéře v NHL (63), ten uplynulý už byl o poznání slabší.

Gólů vstřelil jen třináct, k tomu přidal čtrnáct asistencí. Ale hlavně - v hodnocení plus/minus bodů značící pobyt hráčů na ledě při vstřelených a inkasovaných gólech skončil na hrozivých minus třiceti.

Vancouver se proto v létě rozhodl s mladoboleslavským rodákem, který v NHL i s play off odehrál 976 zápasů s bilancí 267 gólů a 305 asistencí, kontrakt neprodloužit a nabídl ho konkurenci. Přestože mistr světa z Vídně z roku 2005 novou smlouvu nepodepsal, generální manažeři klubů o jeho služby zájem projevují.

„Strukturu kontraktu jsme probírali se čtyřmi týmy a doufáme, že brzy dojde k dohodě," prohlásil hráčův agent Rich Evans pro Arizona Sports Today.

Šikovný útočník, který v NHL nastupoval i za Colorado, Carolinu, Chicago, Tampu a Phoenix, kde strávil šest let před svým odchodem ke Kosatkám, však kvůli nepovedené poslední sezóně bude muset jít s platem dolů. Pět miliónů dolarů, které naposledy pobíral ve Vancouveru, mu nejspíš nikdo nenabídne.

škv, Sport.cz

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..