Rubriky:

NHL

Havlát trénuje s Kometou! Věří, že se dočká angažmá v NHL

2. srpna 2016 14:04 - Brno

Nečekaný obrázek se v úterý naskytnul brněnským fanouškům, kteří zavítali na trénink hokejistů Komety před novou extraligovou sezónou. S týmem se totiž na ledě proháněl i seniorský a juniorský mistr světa Martin Havlát! Pětatřicetiletý křídelník ovšem zatím návrat na domácí scénu nemá v plánu, stále totiž ještě věří, že pro nadcházející ročník získá angažmá v NHL.

 

Twitter

Havlát v uplynulé sezóně dlouho nemohl najít tým, který by ho v nejlepší lize světa chtěl, až v listopadu uspěl na zkoušce se St. Louis, s nímž následně podepsal roční kontrakt. Jenže jeho působení u Bluesmanů mělo kratičké trvání; mladoboleslavský rodák odehrál jen dva zápasy a pak na vlastní žádost kvůli problémům s třísly smlouvu ukončil.

„Necítil jsem se na to, abych mohl vykonávat svou práci na úrovni, kterou od sebe očekávám, a abych byl prospěšný pro mužstvo. Od té doby jsem strávil několik měsíců léčby, chodil na rehabilitace," uvedl Havlát pro oficiální stránky brněnského klubu.

V současné době už je však jeho zdravotní stav podstatně lepší. „Jsem momentálně v bodě, kdy jsem připraven zvýšit intenzitu tréninků a vyzkoušet svá třísla v každodenní zátěži," hlásí Havlát, jenž proto poprosil majitele a trenéra Komety Libora Zábranského, jestli by se s klubem nemohl připravovat.

Úterní trénink Komety

Poznáte hráče, který se v těchto dnech připravuje s Kometou? V NHL odehrál 865 zápasů a nyní by se do nejslavnější ligy světa rád vrátil...

Zveřejnil(a) HC Kometa Brno dne 2. srpen 2016

„Nechtěl jsem být nějakým rozptýlením pro kluky, kteří mají svůj vlastní kemp, mají nové hráče. Libor s tím souhlasil a umožnil mi tuto formu přípravy. Můj cíl je, abych byl po zdravotní stránce v pořádku a dostal šanci v kempu NHL," přeje si útočník, který v NHL nastupuje s krátkými přestávkami od roku 2000. Za Ottawu, Chicago, Minnesotu, San Jose, New Jersey a St. Louis nastoupil i v součtu s play off do 865 zápasů, v nichž vstřelil 263 branek a přidal 383 asistencí.

škv, Sport.cz

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..