Nashville - Philadelphia 2:4Voráček se podílel na vítězství Philadelphie. Mrázek se radoval v prodloužení

New York

Český hokejista Jakub Voráček přispěl v nedělním duelu NHL gólovou asistencí k vítězství Philadephie nad Nashvillem 4:2. Brankář Petr Mrázek se podílel 32 úspěšnými zákroky na výhře Detroitu proti New Yorku Islanders 4:3 v prodloužení.

Zákrok gólmana Petra Mrázka v duelu s New Yorkem Islanders.

Voráček byl u úvodního gólu utkání, když v přesilovce poslal bez přípravy ránu z vrcholu kruhu pro vhazování tak, aby mohl Wayne Simmonds tečovat puk za záda nováčka v bráně Nashvillu Juuse Sarose.

„Oni měli dobrý pohyb kolem brány. Říkal (Voráček) mi, ať se tam nacpu, kdyby napřahoval na ránu z první. Strčil jsem tam hokejku a on to trefil. A byl z toho gól," popsal akci Simmonds.

Stejný hráč využil přesilovku i ve druhé třetině. Na obě jeho trefy ale dokázali domácí odpovědět. Na vedoucí gól Michaela Raffla už ale nikoliv, a tak mohl v závěru Chris VandeVelde pečetit gólem do prázdné brány pátou výhru Philadeplphie v řadě.

Mrázek si v brance Detroitu připsal nejlepší zákroky ve druhé třetině duelu s Islanders za stavu 1:1 proti střele Andrew Ladda a poté proti nebezpečné dorážce Ryana Stromea.

Utkání za stavu 3:3 dospělo do prodloužení, v němž skóroval po rychlém přečíslení v čase 61:02 Danny DeKeyser. Mrázek tak mohl slavit sedmou výhru v sezóně a při zranění Jimmiho Howarda si upevnit pozici gólmanské jedničky. Ve čtyřech zápasech dostal osm branek ze 124 střel.

Los Angeles - Montreal 4:5 po sam. nájezdech (0:1, 4:2, 0:1 - 0:0)
Branky: 21. Carter, 24. Shore, 31. Doughty, 38. Lewis - 3. a 26. Pacioretty, 32. Radulov, 43. A. Shaw, rozhodující sam. nájezd Byron. Střely na branku: 31:30. Diváci: 18 230. Hvězdy zápasu: 1. Radulov (Montreal), 2. Kopitar (Los Angeles), 3. Pacioretty (Montreal).
Carolina - Tampa Bay 1:0 v prodl.
Branka: 62. Di Giuseppe. Střely na branku: 30:30. Diváci: 11 521. Hvězdy zápasu: 1. Ward, 2. Di Giuseppe (oba Carolina), 3. Bishop (Tampa Bay).
NY Islanders - Detroit 3:4 v prodl. (1:1, 0:1, 2:1 - 0:1)
Branky: 6. Lee, 42. Boychuk, 56. Bailey - 13. a 35. Green, 54. Zetterberg, 62. DeKeyser. Střely na branku: 35:34. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, inkasoval tři branky z 35 střel a úspěšnost zásahů měl 91,43 procenta. Diváci: 13 789. Hvězdy zápasu: 1. Green, 2. DeKeyser (oba Detroit), 3. Boychuk (NY Islanders).
Nashville - Philadelphia 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)
Branky: 24. Järnkrok, 32. Wilson - 19. a 27. Simmonds (na první Voráček), 37. Raffl, 60. VandeVelde. Střely na branku: 32:28. Diváci: 17 113. Hvězdy zápasu: 1. Simmonds (Philadelphia), 2. Wilson (Nashville), 3. Raffl (Philadelphia).
Chicago - Winnipeg 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branky: 54. Panarin - 40. Little, 56. Copp. Střely na branku: 26:32. Diváci: 21 383. Hvězdy zápasu: 1. Copp (Winnipeg), 2. Darling (Chicago), 3. Byfuglien (Winnipeg).
Calgary - Anaheim 8:3 (1:0, 5:1, 2:2)
Branky: 3. Gaudreau, 32. Brouwer, 33. Chiasson, 33. Stajan, 37. Bennett, 38. Hamilton, 46. Monahan, 56. Giordano - 23. a 57. Kesler, 57. L. Shaw. Střely na branku: 25:33. Diváci: 17 840. Hvězdy zápasu: 1. Gaudreau, 2. Bennett, 3. Chiasson (všichni Calgary).
Edmonton - Minnesota 1:2 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 3. Maroon - 20. Coyle, 64. Koivu. Střely na branku: 29:33. Diváci: 18 347. Hvězdy zápasu: 1. Dubnyk (Minnesota), 2. Gustavsson (Edmonton), 3. Koivu (Minnesota).