Rangers bez Jágra dostali od New Jersey další výprask

NEW YORK

Hokejisté New York Rangers prohráli i druhý zápas prvního kola play-off NHL. V pondělí nastoupili na ledě New Jersey bez zraněného útočníka Jaromíra Jágra i brankáře Henrika Lundqvista a podlehli Devils 1:4. Patrik Eliáš v dresu vítězů tentokrát nebodoval, hattrickem se blýskl jeho spoluhráč John Madden. New Jersey vedou v sérii už 2:0 na zápasy.

Rangers chyběl kromě Jágra a Lundqvista opět český útočník Martin Ručinský a také obránce Darius Kasparaitis, který si na rozbruslení před zápasem obnovil zranění třísel. Především absence Jágra byla ale na ledě hodně citelná. "Je to jeden z nejlepších hráčů na světě. Bez něj je to dost složité," řekl po utkání útočník Rangers Steve Rucchin.

Týmu z Manhattanu v zápase nic nevycházelo a potvrzují se předpoklady, že Devils jsou favoritem série. Tentokrát dokonce dvakrát udeřili ve vlastním oslabení. Pokaždé v tom měl prsty Madden, který tak vyrovnal rekord play-off NHL. Jeho druhá trefa padla šest vteřin před koncem druhé třetiny a dostala Ďábly do vedení už 3:0. Krátce předtím navíc trefil Petr Sýkora v přesilovce jen tyčku, takže celý moment Rangers hodně srazil dolů.

Ve třetí části dokázali už jen snížit zásluhou Bettse po přihrávce Marka Malíka, poslední úder jim zasadil opět Madden. Sedm minut před koncem dokonal svůj hattrick a upravil výsledek na konečných 4:1.

Kanonáda Buffala proti Philadelphii

Velkou gólovou nadílku uštědřili hokejisté Buffala svému soupeři z Philadelphie, kterého ve druhém zápase rozstříleli 8:2. Nejvíce se na tom podíleli J. P. Dumont a Jason Pominville, oba si připsali hattrick a asistenci. Dva hráči jednoho týmu vstřelili v zápase play-off shodně hattrick naposledy v roce 1996, kdy Pittsburgh porazil Rangers 7:3 a brankově se blýskli Mario Lemieux a Jaromír Jágr.

Bodově zazářil i Milan Hejduk, jehož Colorado vyhrálo v Dallasu 5:4 v prodloužení a český forvard se na tom podílel brankou a třemi asistencemi. Kromě první branky hostí byl u všeho a v prodloužení zařídil vítězství Colorada, když jeho střelu úspěšně tečoval Joe Sakic.

Neuvěřitelné zvraty na ledě Caroliny

Carolina patřila k největším překvapením základní části, ale v play-off se jí zatím nedaří a s Montrealem prohrála na vlastním ledě už podruhé v řadě. Tentokrát to byl zápas plný neuvěřitelných zvratů. Montreal vedl po první třetině už 3:0, když se trefili i Radek Bonk a Jan Bulis. Jenže domácí ve druhé části snížili na rozdíl jediné branky a po necelých dvou minutách závěrečné třetiny náhle vedli 4:3.

Montreal to však nepoložilo a Kovaljov a Zedník ve 46. minutě během 36 vteřin znovu otočili skóre zápasu. Hurikáni se vzepjali k poslednímu náporu a Cory Stillman poslal 90 vteřin před koncem normální hrací doby zápas do prodloužení. První nastavení skončilo bez gólu, rozhodla až pátá dvacetiminutovka utkání. Higgins poslal zpoza branky přihrávku na Rydera a ten se nemýlil.

Východní konference:
Carolina - Montreal 5:6 v druhém prodl. (0:3, 2:0, 3:2 - 0:0, 0:1)
Branky: 30. a 42. Brind'Amour, 22. Cullen, 41. Whitney, 59. Stillman - 14. a 83. Ryder, 5. Bulis, 15. Bonk, 46. Kovaljov (Bulis), 46. Zedník (Plekanec). Zásahy brankářů: Gerber 13/3, Ward 23/3 - Huet 46/5.
Stav série: 0:2.
New Jersey - N. Y. Rangers 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Branky: 8., 40. a 53. Madden, 15. Gionta - 46. Betts (Malík). Zásahy brankářů: Brodeur 26/1 - Weekes 25/4.
Stav série: 2:0.
Buffalo - Philadelphia 8:2 (5:0, 1:1, 2:1)
Branky: 2., 20. a 30. Dumont, 15., 49. a 59. Pominville, 4. Drury, 13. Kotalík - 21. Gagne, 46. Nedvěd. Zásahy brankářů: Miller 22/2 - Esche 10/5, Niittymäki 18/3.
Západní konference:
Dallas - Colorado 4:5 v prodl. (0:3, 4:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 26. a 27. Lehtinen, 23. J. Jokinen, 40. Modano - 8. Blake, 10. Brunette (Hejduk), 13. Hejduk, 58. Clark (Hejduk), 65. Sakic (Hejduk). Zásahy brankářů: Turco 23/5 - Theodore 25/4.