Tampa Bay - Buffalo 4:2Skvělý Palát! Dvěma góly zařídil obrat Tampy a byl vyhlášen první hvězdou zápasu

New York

Parádní večer prožil v NHL Ondřej Palát. Útočník Tampy Bay proti Buffalu dvakrát skóroval, navíc si připsal i jednu asistenci a byl vyhlášen první hvězdou utkání. Jeho Lightning díky tomu porazili soupeře v domovské Amalie Areně 4:2. Do střelecké listiny se ve čtvrtek zapsal i Tomáš Plekanec, jeho trefa v samém závěru na ledě Minnesoty pouze zmírnila vysokou porážku Montrealu 1:7.

Útočník Tampy Bay Ondřej Palát slaví se spoluhráči gól proti Buffalu.

Sabres bleskově udeřili zásluhou Moulsona, jenže Tampě stačily na odpověď jen necelé tři minuty. V přesilovce předvedli domácí povedenou kombinaci. Johnson krásně našel u tyče číhajícího Paláta, jenž bez problémů nasměroval kotouč do poloodkryté klece.

Na začátku druhé třetiny pak český forvard dokonal obrat. Střelu Nestěrova ještě Nilsson vyrazil, proti Palátově dorážce však byl už bezmocný. Frýdeckomístecký rodák si připsal asistenci i u třetí trefy Blesků, kterou vstřelil ve 33. minutě po pěkném Hedmanově pasu  Kučerov.

Sabres v závěrečné části zdramatizovali duel po zásahu Evandera Kanea, jenže poslední slovo měl Stralman, jenž při power play do opuštěné branky zpečetil výhru Tampy. Návrat mezi tři tyče se vydařil Benu Bishopovi. Gólman Lightning, který vynechal v zámořské soutěži kvůli problémům s třísly devět utkání, kryl celkem 24 střel a byl zvolen třetí hvězdou střetnutí.

Potřetí za sebou skóroval v NHL Plekanec. Zkušený centr Montrealu se prosadil v Minnesotě devět sekund před koncem základní hrací doby, když v početní výhodě doklepl do sítě přihrávku Barberia a překazil tak brankáři Dubnykovi čisté konto. Kladenský odchovanec v tu chvíli jen korigoval hrozivý stav z pohledu Canadiens. V zápase totiž jasně vládli Wild, kteří rozhodli o dvoubodovém zisku v prostřední třetině, v níž nasázeli tři góly.

Michal Neuvirth nahradil od třetí třetiny v brankovišti Philadelphie Stevea Masona za stavu 3:4 a dovedl tým k výhře nad Vancouverem 5:4 po samostatných nájezdech. Český gólman, který po návratu po zranění zvítězil v obou startech, zlikvidoval 14 střel a v rozstřelu také všechny tři pokusy Canucks. Jednou přihrávkou podpořil úspěch Flyers také Jakub Voráček, který se ale v nájezdech neprosadil.

NHL:
Philadelphia - Vancouver 5:4 po sam. nájezdech (1:1, 2:3, 1:0 - 0:0)
Branky: 15. Konecny, 30. Bellemare, 30. Couturier (Voráček), 41. Schenn, rozhodující sam. nájezd Giroux - 22. a 31. Granlund, 10. D. Sedin, 33. Sutter. Střely na branku: 35:38. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii 25 minut a ze 14 střel neinkasoval. Diváci: 19 757. Hvězdy zápasu: 1. Giroux (Philadelphia), 2. Granlund, 3. Megna (oba Vancouver).
Ottawa - Pittsburgh 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Branky: 6. Ryan, 10. Hoffman, 33. Pyatt, 49. Stone - 40. Sheary. Střely na branku: 33:30. Diváci: 17 769. Hvězdy zápasu: 1. Condon, 2. Karlsson, 3. Pageau (všichni Ottawa).
Tampa Bay - Buffalo 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Branky: 6. a 26. Palát, 33. Kučerov (Palát), 40. Stralman - 3. Moulson, 51. E. Kane. Střely na branku: 29:26. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Palát, 2. Kučerov, 3. Bishop (všichni Tampa Bay).
Nashville - Boston 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Branky: 22. Watson, 38. Forsberg - 29. Krug. Střely na branku: 19:36. Diváci: 17 113. Hvězdy zápasu: 1. Saros, 2. Watson, 3. Forsberg (všichni Nashville).
Minnesota - Montreal 7:1 (1:0, 3:0, 3:1)
Branky: 38. a 55. Niederreiter, 3. Folin, 27. E. Staal, 28. Schroeder, 44. Zucker, 47. Suter - 60. Plekanec. Střely na branku: 24:21. Diváci: 19 104. Hvězdy zápasu: 1. Scandella, 2. Spurgeon, 3. Dubnyk (všichni Minnesota).
Dallas - Detroit 5:2 (1:2, 3:0, 1:0)
Branky: 4. Korpikoski, 24. Ritchie (Faksa), 36. Klingberg, 37. Johns, 59. Eaves - 15. Nyquist, 16. Zetterberg. Střely na branku: 21:33. Petr Mrázek odchytal za Detroit 57:17 minuty, inkasoval čtyři branky z 20 střel a úspěšnost zásahů měl 80 procent. Diváci: 18 532. Hvězdy zápasu: 1. Ritchie, 2. Klingberg (oba Dallas), 3. Nyquist (Detroit).
Colorado - Anaheim 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
Branky: 6. MacKinnon - 4. Silfverberg, 7. Rakell, 27. Kesler, 59. Perry. Střely na branku: 34:32. Diváci: 14 589. Hvězdy zápasu: 1. Gibson, 2. Rakell (oba Anaheim), 3. MacKinnon (Colorado).
Edmonton - New Jersey 3:2 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 21. Sekera, 53. Maroon, 62. Draisaitl - 19. Zajac, 40. Santini. Střely na branku: 34:18. Diváci: 18 347. Hvězdy zápasu: 1. Maroon, 2. Draisaitl (oba Edmonton), 3. Hall (New Jersey).
Los Angeles - St. Louis 5:1 (2:0, 3:1, 0:0)
Branky: 4. a 25. Muzzin, 26. a 40. Pearson, 19. Lewis - 28. Stastny. Střely na branku: 28:22. Diváci: 18 230. Hvězdy zápasu: 1. Muzzin, 2. Pearson, 3. Carter (všichni Los Angeles).