Haškův návrat na led se stále odkládá

4. května 2006 19:20 - OTTAWA

Zraněný brankář Dominik Hašek zřejmě nestihne ani druhou sérii play-off NHL proti svému bývalému klubu Buffalu. První zápas v Ottawě je na pořadu v pátek a český gólman si posteskl, že jeho přitahovač stehenního svalu, natažený od únorových olympijských her, stále není v pořádku.

 

PRÁVO/Radek Malina

"Nejsem optimista, že bych mohl začátek příští série stihnout," řekla jednačtyřicetiletá legenda v rozhovoru pro deník Ottawa Sun. Hašek si posteskl nad tím, že čím víc trénuje, tím je situace horší. "Za poslední dva týdny jsem nepocítil žádné zlepšení. Je to velmi frustrující," přiznal olympijský vítěz z Nagana.

Hašek se po loňské výluce do NHL vrátil a v základní části patřil k nejlepším brankářům. List Ottawa Sun mu předpovídal kvůli zranění konec sezóny už na apríla, pak se zase zdálo, že Hašek zkusí problémový sval zatížit v zápase už těsně před play-off. Postup "Senátorů" přes Tampu Bay ale český gólman sledoval v civilu.

A tak tomu zřejmě ještě nějaký čas zůstane. Branku Ottawy místo něj střeží třiadvacetiletý Ray Emery a v sérii s Tampou tým s úspěšností zákroků 92,4 procenta podržel. "Hrál hodně dobře. Je to talent a má na to, aby mužstvo dotáhl daleko," pochválil Hašek mladého brankáře.

Podle útočníka Jasona Spezzy mají hráči v Emeryho důvěru. "Odchytal za nás už čtyřicet zápasů, to si lidi podle mě neuvědomují. Hrozně rádi bychom měli Doma v brance, ale je mimo a od té doby je to Rayův tým," řekl ottawský centr s tím, že hráči se na rozdíl od médií Haškovým zraněním tolik nezatěžují.

ČTK, Sport.cz

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: