Buffalo - Detroit 3:2 PPJágr skóroval, Mrázek se vrátil do branky, na vítězství jim to ale nestačilo

New York

Jaromír Jágr vstřelil jedinou branku Floridy v duelu s Vancouverem. Prohře svého týmu ale ani on nezabránil. To se nepovedlo ani českému brankáři Detroitu, který se v poslední době výkonnostně trápí a po třízapasovém půstu se vrátil do branky. V utkání s Buffalem předvedl solidní výkon, ale ani jeho 33 úspěšných zákroků na vítězství nestačilo.

Jaromír Jágr střílí gól do sítě Vancouveru.

Mrázek se do sestavy vrátil po třízapasové pauze. Český gólman, který měl být jedničkou týmu z města motorů, prožívá slabší ročník. Nejprve ho vystrnadil z branky Howard, který se ale již podruhé letos zranil, přesto nemá ani tak místo mezi třemi tyčemi čtyřiadvacetiletý Mrázek jisté.

Trochu se mu přiblížil v dnešním utkání s dalším celkem ze spodku tabulky. Zápas na ledě Buffala začali hosté výborně a do vedení je poslal v přesilovce Dán Nielsen. V první třetině se činil také Mrázek. Krásným zákrokem sebral gól z hole Marcuse Foligna.

V druhé části hry vyslali domácí na Mrázka dokonce patnáct střel a podařilo se jim vyrovnat. V  prostoru před brankou se nejlépe zorientoval Sam Reinhart a poslal puk za ležícího rodáka z Ostravy.

Detroit šel ještě jednou do vedení, když šest minut před koncem základní hrací doby skóroval po zmatcích v obranném pásmu domácích Darren Helm. Odpověď však na sebe nenechala dlouho čekat a utkání poslal do prodloužení po individuální akci Ryan O´Reilly.

Ten připravil i rozhodující branku zápasu. Šestadvacet vteřin před koncem prodloužení našel před brankou volného Okposa, který vstřelil svůj čtrnáctý gól v sezóně.

Nadvládu brankářů nabídl souboj finalistů ročníku 2012/2013. V posledních čtyřech utkáních těchto mužstev padlo vždy pět a více gólů,tentokrát to bylo úplně jinak. Souboj rozhodl první a jedinou brankou z předposlední minuty Marián Hossa. Medvědi, v sestavě i s Davidy Krejčím a Pastrňákem, si připsali třetí porážku v řadě a zůstávají na hraně play-off.

Absolutní dominanci předvedli hráči Pittsbourghu na ledě Caroliny. Nejenom, že domácí zasypali 41 střelami, ale hlavně byli velmi produktivní. Střelecky tentokráte odpočíval Sidney Crosby, nahradit ho však dokázali jiní. Dvěma góly se ukázalo hlavně křídlo první formace Conor Sheary.

Tři přihrávky si připsalo ruské " zlobivé dítě" Alexander Radulov v utkání na ledě New Jersey. Domácí vyzkoušeli montrealského brankáře Montoyu pouze sedmnáctkrát. A tak si mohl jedenatřicetiletý Američan vychutnat pocit vítězství. V týmu, které v brankovišti vévodí Carey Price, se mu to příliš často nepoštěstí, alespoň ne přímo z ledové plochy.

Jaromír Jágr otevřel skóre utkání ve Vancouveru. Z přesilovky se trefil podeváté v sezóně, přesto zápas patřil někomu jinému. Švéd Henrik Sedin si připsal svůj tisící bod v kariéře, když symbolicky po nahrávce svého dvojčete Daniela vyrovnával. Utkání rozhodl ve třetí třetině Švýcar Sbisa.

Edmonton na domácím ledě jen potvrdil fakt, že rád hraje prodloužení. Už pošestnácté v sezóně dovedli domácí Olejáři zápas do prodloužení, případně samostaných nájezdů. K nim došlo i v souboji s Nashvillem. Predátoři byli nakonec v dovednostní soutěži úspěšnější, když proměnili oba své nájezdy.

Výsledky NHL
Boston - Chicago 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka: 59. Hossa. Střely na branku: 30:22. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. Hossa, 2. Darling (oba Chicago), 3. Rask (Boston).
Buffalo - Detroit 3:2 v prodl. (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 26. Reinhart, 56. O'Reilly, 65. Okposo - 10. Nielsen, 54. Helm. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 37 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 91,9 procenta. Střely na branku: 37:34. Diváci: 18 942. Hvězdy zápasu: 1. O'Reilly, 2. Okposo, 3. Nilsson (všichni Buffalo).
Vancouver - Florida 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky: 26. H. Sedin, 44. Sbisa - 24. Jágr. Střely na branku: 32:35. Diváci: 18 865. Hvězdy zápasu: 1. H. Sedin, 2. Miller, 3. Sbisa (všichni Vancouver).
New Jersey - Montreal 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Branky: 5. Santini - 6. Galchenyuk, 44. Weber, 45. Pacioretty. Střely na branku: 17:26. Diváci: 15 345. Hvězdy zápasu: 1. Galchenyuk, 2. Radulov, 3. Weber (všichni Montreal).
Edmonton - Nashville 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 38. Hendricks, 56. Lucic - 47. a rozh. nájezd Ellis, 38. Arvidsson. Střely na branku: 32:44. Diváci: 18 347. Hvězdy zápasu: 1. Talbot, 2. Lucic (oba Edmonton), 3. Ellis (Nashville).
Carolina - Pittsburgh 1:7 (0:1, 0:4, 1:2)
Branky: 48. Stalberg - 33. a 50. Sheary, 13. Daley, 27. Hagelin, 33. Kunitz, 38. Kessel, 47. Malkin. Střely na branku: 28:41. Diváci: 17 312. Hvězdy zápasu: 1. Daley, 2. Sheary, 3. Rust (všichni Pittsburgh).