Rubriky:

NHL

Jágr je po úspěšné operaci ramene

9. května 2006 07:40 - NEW YORK

Český hokejista Jaromír Jágr se v pondělí podrobil plánované operaci levého ramene. Podle oficiální zprávy jeho týmu New York Rangers dopadl zákrok úspěšně a již tento týden by měl čtyřiatřicetiletý útočník začít s rehabilitací. Do startu nové sezóny NHL tak s největší pravděpodobností bude jedna z jejích největších hvězd plně v pořádku.

Jágr si rameno poranil hned v prvním zápase úvodního kola play off, když se pokoušel atakovat útočníka New Jersey Scotta Gomeze. Do série pak mohl zasáhnout jen sporadicky a zranění si definitivně zhoršil ve čtvrtém utkání, z něhož odstoupil po necelé minutě. Rangers se rozloučili s boji o Stanley Cup bez jediné výhry.

O pondělních zápasech NHL čtěte ZDE:

Druhého nejproduktivnějšího hokejistu uplynulé sezóny NHL, jenž je jedním ze tří kandidátů na zisk prestižní Hart Trophy, operovali týmoví lékaři Andrew Feldman a Tony Maddalo v St. Vincent's Hospital na Manhattanu.

Sám Jágr zvolil chirurgický zákrok již po sezóně proto, aby se vyhnul risku v podobě obnovení zranění v příštím ročníku. "Pokud nedojde ke komplikacím, mohl bych už za měsíc začít trénovat," řekl minulý týden zámořským novinářům po konzultaci s lékaři.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..