Poslední jednička draftu zatím do NHL nezamíří

9. července 2006 14:56 - ST. LOUIS

Americký hokejista Erik Johnson, jednička letošního draftu NHL, zatím ve slavné zámořské lize hrát nebude. Podle vyjádření prezidenta St. Louis, který osmnáctiletého obránce získal, stráví Johnson příští sezónu v univerzitním týmu Minnesoty.

 

www.usahockey.com

"Myslíme si, že pro Erika teď bude nejdůležitější dál výkonnostně růst. Univerzita má excelentní hokejový program," prohlásil prezident klubu John Davidson na internetové stránce Blues. "S Gophers bude hrát šampionát NCAA a bude mít možnost startovat na juniorském mistrovství světa," dodal.

Johnson je členem zlatého amerického výběru z letošního mistrovství světa osmnáctek ve Švédsku. Obránce se před ním stal jedničkou draftu NHL naposledy v roce 1996, kdy Ottawa získala Chrise Phillipse.

ČTK

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..