NHL

Živě

St. Louis - Washington 3:4 Přípravné duely na nový ročník NHL skončily. V posledních zápasech bodovali tři Češi

2. října 2017 06:43 - New York

V posledním přípravném zápase na novou sezónu NHL se podruhé zapsal mezi střelce. Český útočník St. Louis Dmitrij Jaškin poslal svůj tým proti Washingtonu do průběžného vedení 2:1, nicméně Capitals vývoj utkání otočili a zvítězili 4:3. Poprvé bodoval i obránce San Jose Radim Šimek, který v duelu s Vegas přihrával na jednu z branek. Žraloci vyhráli 5:3. Asistenci zaznamenal i Jakub Voráček z Philadelphie. Flyers ale prohráli s Islanders 2:5.

Orlin Wagner, ČTK/AP

Čtyřiadvacetiletý Jaškin se v minulé sezóně střelecky trápil. V 51 střetnutích základní části vsítil pouze jeden gól. V přípravných utkáních na nový ročník se ale prosadil už podruhé. Poté, co se před pár dny podílel na vítězství proti obhájcům titulům z Pittsburghu (4:1), trefil se i proti Washingtonu. Tentokrát ale Blues jeho zásah nestačil. Capitals zásluhou Carlsona a Connollyho ve třetí dvacetiminutovce skóre otočili a vyhráli 4:3.

Pro Jaškina je nadcházející sezóna velmi důležitá, jelikož u Blues má smlouvu už jen na rok.

Za vítěze odehrál bez jedné sekundy jedenáct minut Jakub Vrána. Jednadvacetileté křídlo zapsalo jeden záporný bod ve statistice +/-, jeden hit a jednu ztrátu.

Sestřih zápasu Flyers - Islanders

Body za asistence brali Jakub Voráček z Philadelphie a Radim Šimek ze San Jose. Zatímco Flyers, za které nenastoupil brankář Michal Neuvirth, padli na domácím ledě s Islanders, Žraloci se na novou sezónu naladili v poslední přípravě výhrou nad Vegas.

Voráček odehrál necelých šestnáct minut, na přesilovkách strávil více než šest minut. Jeho spoluhráč Radko Gudas patřil k nejvytěžovaním bekům Philadelphie, když na ledě byl přes 17 minut.

Sestřih zápasu Golden Knights - Sharks

To Šimkův ice-time byl pouhých 14 minut. Ještě o pět minut méně strávil na ledě centr Tomáš Nosek z Vegas. Tomáš Hyka za nový tým NHL nehrál stejně jako Tomáš Hertl ze San Jose.

Přípravné zápasy před NHL:
St. Louis - Washington 3:4 (1:1, 2:1, 0:2)
Branky: 12. Megan, 26. Jaškin, 34. B. Schenn - 9. T. Wilson, 28. Smith-Pelly, 44. J. Carlson, 56. B. Connolly.
Philadelphia - NY Islanders 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)
Branky: 3. M. Raffl, 47. Simmonds (Voráček) - 24. a 41. Beauvillier, 14. Seidenberg, 23. A. Lee, 60. S. Bernier.
Vegas - San Jose 3:5 (1:1, 2:2, 0:2)
Branky: 9. Haula, 31. D. Perron, 36. C. Miller - 18. Sörensen (Šimek), 25. Tierney, 29. Goodrow, 51. DeSimone, 60. J. Ward.
vat, Sport.cz

Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.