Boston - Nashville 4:3Pastrňák skóroval, ale první hvězdou byl jiný Čech z Bostonu. Předvedli se i Vrána a Frk. Debakl Pittsburghu

New York

David Pastrňák gólem pomohl k výhře Bostonu nad Nasvillem (4:3). Další český hokejista David Krejčí si v dresu vítězů připsal tři asistence a stal se první hvězdou zápasu. Martin Frk v NHL zabodoval vůbec poprvé, když pomohl Detroitu gólem a asistencí porazit Minnesotu 4:2. Washington vyhrál 5:4 po nájezdech v Ottawě i zásluhou Jakuba Vrány, který dvakrát asistoval při Ovečkinových trefách.

Kevin Fiala (22) z Nashvillu a Charlie McAvoy (73) z Bostonu.

Pastrňák nasázel v minulé sezóně 34 gólů a po vypršení nováčkovského kontraktu si ho klub pojistil šestiletou smlouvou. A havířovský rodák roli kanonýra potrvdil hned v úvodním zápasu nového ročníku, když se prosadil v přesilové hře 5 na 3 střelou z první na pozici falešného obránce.

Šternberský rodák Krejčí po asistenci u téhle branky prokázal ve druhé třetině velký přehled a v rychlých protiútocích připravil branky i pro dva nováčky - Jake DeBruska i Charlieho McAvoye.

Vrána nastoupil v elitním útoku Washingtonu, který zařídil výhru týmu 5:4 po nájezdech v Ottawě. Český útočník dvakrát asistoval u gólů Alexandra Ovečkina, který zaznamenal hattrick a uspěl i v rozstřelu. Třetí člen formace Jevgenij Kuzněcov si připsal tři asistence a vítězný nájezd.

Detroit pokřtil výhrou novou halu, ve které padl první gól zápasu s přispěním Čecha Martina Frka. Střelu čtyřiadvacetiletého útočníka, který měl na kontě před utkáním jen dva starty v soutěži, dorazil v přesilové hře pět na tři do branky Anthony Mantha. Frka, jenž v minulé sezóně pomohl Grand Rapids vyhrát AHL, chválili v přípravném kempu i pro jeho tvrdou střelu. Tou v 51. minutě našel z mezikruží místo mezi betony Devana Dubnyka a uzavřel skóre zápasu. V brance vítězů dostal přednost Jimmy Howard před Petrem Mrázkem.

Ondřej Kaše přispěl jedním gólem k obratu Anaheimu, který v domácím prostředí otočil duel s Arizonou z 1:4 na konečných 5:4. Český útočník vstřelil třetí gól týmu, když z mezikruží trefil horní růžek branky.

Potupných deset gólů inkasoval Pittsburgh v Chicagu, v jehož dresu si asistenci na úvodní trefu připsal Michal Kempný. Úžasnou premiéru v NHL prožil Jan Rutta, který k drtivému vítězství také přispěl zápisem do kanadského bodování.

Český obránce dostal na ledě hodně prostoru a odehrál necelých 21 minut, během kterých si připsal čtyři kladné body. Sedmadvacetiletý bek, který minulou sezonu působil v Chomutově, se zapsal do statistik v polovině zápasu u sedmého gólu. Jeho střelu dorazil Richard Pánik.

Chicago skórovalo pětkrát v úvodní třetině, hattrick dal Brandon Saad. "Je to trapné," komentoval výsledek Sidney Crosby, kapitán obhájců Stanleyova poháru. "Po deseti minutách to bylo 0:4, soupeř potrestal všechny naše chyby," dodal.

V soutěži debutoval i Filip Chytil, který s New Yorkem Rangers podlehl doma Coloradu 2:4. Osmnáctiletý útočník strávil na ledě necelých osm minut a při jeho vyloučení vstřelili hosté druhý gól.

Výsledky NHL:
Boston - Nashville 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)
Branky: 9. Pastrňák (Krejčí), 26. DeBrusk (Krejčí), 36. McAvoy (Krejčí), 58. Marchand - 20. Arvidsson, 59. Hartnell, 60. Forsberg. Střely na branku: 32:29. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. Krejčí, 2. Rask, 3. DeBrusk (všichni Boston).
Buffalo - Montreal 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 9. a 21. Pominville - 18. Pacioretty, 49. Danault, rozhodující sam. nájezd Drouin. Střely na branku: 45:40. Diváci: 19 070. Hvězdy zápasu: 1. Pominville (Buffalo), 2. Price, 3. Plekanec (všichni Montreal).
NY Rangers - Colorado 2:4 (2:2, 0:1, 0:1)
Branky: 18. a 20. Zibanejad - 6. Duchene, 11. Rantanen, 38. Barrie, 60. Landeskog. Střely na branku: 39:26. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Varlamov (Colorado), 2. Zibanejad (NY Rangers), 3. Barrie (Colorado).
Ottawa - Washington 4:5 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 2:3 - 0:0)
Branky: 27. a 47. Stone, 7. Wideman, 43. Brassard - 45., 46. a 51. Ovečkin (na druhou a třetí Vrána), 9. Connolly, rozhodující sam. nájezd Kuzněcov. Střely na branku: 32:28. Diváci: 17 009. Hvězdy zápasu: 1. Ovečkin (Washington), 2. Brassard, 3. Stone (oba Ottawa).
Detroit - Minnesota 4:2 (0:0, 2:0, 2:2)
Branky: 35. Mantha (Frk), 36. Larkin, 48. Zetterberg, 51. Frk - 42. Eriksson Ek, 43. Stewart. Střely na branku: 31:39. Diváci: 19 515. Hvězdy zápasu: 1. Mantha, 2. Howard, 3. Green (všichni Detroit).
Chicago - Pittsburgh 10:1 (5:0, 3:1, 2:0)
Branky: 8., 10. a 46. Saad, 8. a 31. Schmaltz, 7. Hartman (Kempný), 18. Sharp, 24. P. Kane, 30. Pánik (Rutta), 54. Seabrook - 23. Kessel. Střely na branku: 44:29. Diváci: 21 705. Hvězdy zápasu: 1. Saad, 2. P. Kane, 3. Schmaltz (všichni Chicago).
Anaheim - Arizona 5:4 (1:2, 2:2, 2:0)
Branky: 10. a 36. Perry, 36. Kaše, 54. Cogliano, 57. Rakell - 5. Duclair, 9. Keller, 29. Domi, 34. Fischer. Střely na branku: 41:30. Diváci: 17 174. Hvězdy zápasu: 1. Rakell, 2. Perry (oba Anaheim), 3. Keller (Arizona).
Los Angeles - Philadelphia 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 27. Lewis, 58. Toffoli. Střely na branku: 27:35. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii celé utkání, inkasoval dva góly z 27 střel a úspěšnost zásahů měl 92,59 procenta. Diváci: 18 230. Hvězdy zápasu: 1. Quick (Los Angeles), 2. Laughton (Philadelphia), 3. Lewis (Los Angeles)