Washington - Pittsburgh 4:1Pastrňák s Vránou skórovali v NHL

Washington

Jakub Vrána a David Pastrňák skórovali v kláních NHL hraných v noci na sobotu. Zatímco Vrána pojišťoval výhru Washingtonu nad Pittsburghem trefou do prázdné brány, Pastrňákův zásah pomohl Medvědům jen k prodloužení, po němž nakonec podlehli Torontu 2:3.

David Pastrňák přijímá gratule po gólu proti Torontu.

David Pastrňák vstřelil již desátý gól v této sezóně a po 15 odehraných zápasech má na kontě 17 bodů. Rodák z Havířova poslal Boston v 55. minutě do vedení 2:1 na ledě Toronta. Jednadvacetiletý útočník stál na správném místě při skrumáži před bránou a odražený kotouč už jen pohotově dorážel do zpola odkryté brány. Za domácí však minutu před koncem stihl vyrovnat James van Riemsdyk a zkraje prodloužení rozhodl o výhře Javorových listů Patrick Marleau.

Gólu se dočkal i Pastrňákův parťák z mládežnických reprezentací. Jakub Vrána si vysloužil důvěru kouče při hře Pittsburghu v šesti. Český talent nejprve dokázal vypíchnout puk ve z obranného pásma, následně ujel hráčům hostů a bez problémů zakončil do prázdné brány. Washington tak zvítězil 4:1.

Dallas zdolal New York Islanders 5:0 i díky jedné asistenci Martina Hanzala. Benu Bishopovi stačilo k čistému kontu pouhých 14 zákroků. Hvězdou utkání byl vyhlášen švédský zadák John Klinberg, jenž vstřelil jeden gól a u dalších dvou asistoval.

Radim Vrbata byl u výhry Floridy nad Buffalem 4:1, sám si však žádný bod nepřipsal. Na ledě strávil 15 minut a 33 vteřin a jednou vystřelil na bránu. Tomáš Nosek jednou asistencí podpořil Vegas při vítězství 5:2 nad Winnipegem.

NHL se vrátila do Evropy

Slavná NHL se po šesti letech vrátila do Evropy. Prestižní soutěž zavítala do stockholmské haly Globen, kde hokejisté Ottawy slavili vítězství na Coloradem 4:3 v prodloužení. Duel mezi týmy švédských kapitánů Erika Karlssona a Gabriela Landeskoga rozhodl svým druhým gólem večera po 59 sekundách nastavení Mark Stone.

Papírově domácí Colorado se sice díky Nailu Jakupovovi dostalo v 9. minutě jako první do vedení, ale Senators ještě do přestávky otočili. Avalanche dokázali ještě dvakrát srovnat, ale na vítězný gól nedosáhli. Ve druhé třetině neproměnil Matt Nieto trestné střílení. Šanci na reparát bude mít Colorado v druhém utkání takzvané Global Series proti stejnému soupeři hned v sobotu.

V Evropě se hrají soutěžní zápasy klubů NHL poprvé od roku 2011 a celkově pošesté. Slavná zámořská liga se v minulosti představila také v Praze, v roce 2008 se v O2 areně utkali hokejisté New York Rangers a Tampy Bay a o tři roky později Boston s Phoenixem.

Výsledky NHL
Colorado - Ottawa 3:4 v prodl. (1:2, 1:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 9. Jakupov, 30. Kerfoot, 53. MacKinnon - 16. a 61. Mark Stone, 9. Claesson, 34. DiDomenico. Střely na branku: 19:32. Diváci: 13.396. Hvězdy utkání: 1. Mark Stone (Ottawa), 2. Kerfoot (Colorado), 3. Claesson (Ottawa).
Buffalo - Florida 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)
Branky: 14. Okposo - 27. Dadonov, 44. McCoshen, 59. Barkov, 59. Trocheck. Střely na branku: 25:31. Diváci: 17.812. Hvězdy zápasu: 1. Huberdeau, 2. Luongo (oba Florida), 3. Lehner (Buffalo).
Toronto - Boston 3:2 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 40. a 59. J. van Riemsdyk, 62. Marleau - 36. Bergeron, 55. Pastrňák. Střely na branku: 33:35. Diváci: 19.381. Hvězda zápasu: 1. Marleau (Toronto).
Washington - Pittsburgh 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky: 15. J. Carlson, 39. Oshie, 54. Stephenson, 58. Vrána - 29. Kessel. Střely na branku: 31:28. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Holtby, 2. J. Carlson, 3. Stephenson (všichni Washington).
Columbus - Carolina 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Branky: 6. Dubinsky - 24. a 49. Jordan Staal, 60. B. McGinn. Střely na branku: 26:29. Diváci: 16.049. Hvězdy zápasu: 1. Jordan Staal, 2. C. Ward (oba Carolina), 3. Motte (Columbus).
Dallas - NY Islanders 5:0 (3:0, 2:0, 0:0)
Branky: 2. J. Klingberg, 15. G. Smith, 17. Lindell (Hanzal), 27. Janmark, 36. Spezza. Střely na branku: 29:14. Diváci: 18.342. Hvězdy zápasu: 1. J. Klingberg, 2. G. Smith, 3. Lindell (všichni Dallas).
Vegas - Winnipeg 5:2 (2:1, 3:1, 0:0)
Branky: 33. a 38. W. Karlsson, 7. Sbisa (Nosek), 16. D. Perron, 37. Neal - 16. A. Lowry, 34. Laine. Střely na branku: 26:29. Diváci: 18.110. Hvězdy zápasu: 1. W. Karlsson, 2. R. Smith, 3. Lagace (všichni Vegas).