Talent Kessel opouští univerzitu a bude hrát za Boston

18. srpna 2006 12:09 - BOSTON

Talentovaný americký útočník Phil Kessel se rozhodl opustit univerzitu v Minnesotě a bude v nadcházející sezóně hrát za Boston. Osmnáctiletý Kessel podepsal s Bruins nováčkovský tříletý kontrakt s maximálním možným příjmem 850 tisíc dolarů na sezónu.

Boston si vybral v červnu nejproduktivnějšího hráče letošního mistrovství světa dvacítek ve Vancouveru i loňského MS osmnáctek v Českých Budějovicích a v Plzni jako pětku draftu.

"Do organizace Boston Bruins přichází řada nových lidí a je to dobrá doba na to, abych se zkusil prosadit. Mám šanci se do týmu dostat. Budu pro to dělat v tréninkovém kempu všechno," řekl Kessel deníku Boston Globe.

Pokud nastřílí nejméně 20 branek, nasbírá 60 bodů a dostane se do All Star týmu nováčků, může si na bonusech vydělat dalších 850 tisíc dolarů. Mohl by získat dokonce až na 2,5 milionu dolarů, kdyby získal Hart Trophy pro nejužitečnějšího hráče nebo se dostal do první desítky kanadského bodování NHL. To se v uplynulé sezoně povedlo Alexandru Ovečkinovi z Washingtonu a Sidneymu Crosbymu z Pittsburghu. V nižší AHL by měl příjem jen 62.500 dolarů.

Kessel si v uplynulém ročníku připsal na univerzitě v Minnesotě v 39 utkáních 51 bodů za 18 branek a 33 asistencí. Na JMS ve Vancouveru zaznamenal v sedmi utkáních 11 bodů za gól a deset asistencí. Představil se i na světovém šampionátu v Rize, kde v sedmi duelech skóroval jednou a na další gól přihrál.

ČTK

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: