Calgary - Philadelphia 2:5Voráček byl proti Jágrovi u tří gólů, bídná série Flyers končí! Trefili se Pastrňák a Vrána

New York

Druhou hvězdou večera se stal český útočník Jakub Voráček, který pomohl v pondělním duelu NHL třemi asistencemi Philadelphii k vítězství v Calgary 5:2 a zároveň k ukončení desetizápasové série porážek hokejistů Flyers. V domácím dresu se naopak jeho krajané Jaromír Jágr a Michael Frolík neprosadili. Znovu se trefil David Pastrňák, ale jeho Bosotn podlehl v Nashvillu 3:5. To Jakub Vrána pečetil gólem vítězství Washingtonu nad San Jose 4:1.

Hokejisté Philadelphie Jakub Voráček (93) a Shayne Gostisbehere (53)oslavují výhru v Calgary.

Calgary sice poslal na konci první třetiny do vedení Troy Brower, ale ještě před první sirénou bylo srovnáno, když Voráček dobrou prací před brankovištěm pomohl dostat puk na zakončujícího Valtteriho Filppulu.

Flyers pak zápas definitivně otočili ve druhé třetině třemi góly v rozmezí minuty a jedenácti sekund. A opět byl v hlavní roli Voráček. Po jeho rychlém kontru se zakončujícím Michaelem Rafflem vedli hosté už 3:1. Při Frolíkově vyloučení pak nejproduktivnější Čech v NHL založil akci, po níž zvýšil Wayne Simmonds.

Voráčkovi po vydařeném večeru patří v kanadském bodování celé soutěže sedmé místo s 33 body za sedm gólů a 26 asistencí. Hlavní hvězdou utkání se stal brankář hostů Brian Elliott, který dostal přednost před Michalem Neuvirthem, stejně jako na druhé straně Mike Smith před dalším Čechem Davidem Rittichem.

Češi byli vidět i v Nashvillu, kde Boston prohrával už 0:4, ale nakonec ještě zadělal na drama. V polovině utkání asistoval David Krejčí u přesilovkové trefy Charlese McAvoye. Ve třetí třetině tlak hostů sílil a po zásahu Zdena Cháry snižoval už na rozdíl jediné branky rychlým švihem zblízka David Pastrňák, pro něhož to byl už čtrnáctý gól v sezóně.

Jenže za další půlminutu vrátil domácím klid Švéd Filip Forsberg, jenž gólem na 5:3 odpor hostů zlomil.

Osmý gólový zásah v sezóně si připsal útočník Jakub Vrána, jenž před brankovištěm zakončoval přesilovkovou akci Washingtonu a pečetil vítězství nad San Jose 4:1.

Vítěznou trefu obstaral už ve druhé třetině bekhendem po rychlém úniku Alexandr Ovečkin, který skóroval podvacáté v sezóně. Zároveň zaznamenal 578. gól v kariéře a v historickém pořadí kanonýrů se posunul na dvacátou příčku před Marka Recchiho. V pořadí střelců vítězných branek se s 97 trefami vyšvihl na 11. místo před Matse Sundina, v čele žebříčku je se 135 zásahy stále nedostižný Jágr.

Washington - San Jose 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky: 17. Smith-Pelly, 28. Ovečkin, 40. Connolly, 52. Vrána - 32. Meier. Střely na branku: 29:25. Diváci: 18 506. Hvězdy zápasu: 1. Grubauer, 2. Ovečkin, 3. Smith-Pelly (všichni Washington).
Calgary - Philadelphia 2:5 (1:1, 1:3, 0:1)
Branky: 19. Brouwer, 39. Monahan - 28. a 42. Laughton, 20. V. Filppula (Voráček), 28. M. Raffl (Voráček), 29. Simmonds (Voráček). Střely na branku: 45:21. Diváci: 18 590. Hvězdy zápasu: 1. Elliott, 2. Voráček (oba Philadelphia), 3. S. Bennett (Calgary).
Nashville - Boston 5:3 (2:0, 2:1, 1:2)
Branky: 2. a 20. Craig Smith, 23. Bonino, 25. Fiala, 47. F. Forsberg - 31. McAvoy (Krejčí), 45. Chára, 46. Pastrňák. Střely na branku: 25:40. Diváci: 17 113. Hvězdy zápasu: 1. Craig Smith, 2. Fiala, 3. Turris (všichni Nashville).
Florida - NY Islanders 4:5 po sam. nájezdech (1:1, 2:3, 1:0 - 0:0)
Branky: 11. Bjugstad, 29. Ekblad, 31. Barkov, 46. Malgin - 14. A. Lee, 26. Hickey, 37. B. Nelson, 39. Tavares, rozhodující sam. nájezd Barzal. Střely na branku: 43:32. Diváci: 11 210. Hvězdy zápasu: 1. Barzal (NY Islanders), 2. Yandle, 3. Trocheck (oba Florida).