Boston - Carolina 7:1Pozor na Medvědy! Pastrňák a spol. rozsápali Carolinu. Colorado poctilo Hejduka

Boston/Praha

Hokejisté Bostonu Bruins se proti Carolině moc nenadřeli. Při hladkém vítězství 7:1 byl třetí hvězdou utkání vyhlášen český útočník David Pastrňák (1+2), hráč zápasu Patrice Bergeron měl dokonce pět bodů. Philadelphia porazila 6:3 St. Louis, za Flyers jednou asistoval Voráček. Outsideři z Ottawy překvapili výhrou nad lídrem soutěže, Hejdukovi pak vyřadili v Coloradu dres.

Hráči Bostonu oslavují hattrick Patrice Bergerona (37) proti Carolině. Zprava Marchand (63) a Pastrňák (88).

Osud zápasu Bostonu s Carolinou se rozhodoval už v první třetině. Poměr střel byl sice 8:12 z pohledu Bruins, poměr nastřílených branek ale 5:1.

Pastrňákův gól přišel v přesilové hře v 10. minutě. Český útočník se prosadil střelou z první po Bergeronově přihrávce a zvýšil na 3:1 pro Bruins.

Právě Bergeron v zápase oslňoval – vedle zmíněné asistence dal v první třetině dvě branky. Ve 26. minutě utkání pak za spolupráce s Marchandem a Pastrňákem dovršil hattrick. Pár minut nato souhra stejných hokejistů vedla už k Bergeronovu čtvrtému zásahu – Boston vedl 7:1. Ve zbytku zápasu už se skóre neměnilo.

„Když se pravidelně dostáváte na naše tréninky, uvidíte ho (Bergerona) pracovat na střelbě a její rychlosti každé ranní rozbruslení. (...) Dnes dal čtyři góly, klidně jich ale mohlo být šest. Vážně se dnes předvedl," ocenil trenér Bruce Cassidy.

Kanadský útočník s pěti body dorovnal své kariérní maximum, své nové pak stanovil Brad Marchand, který měl čtyři asistence. Boston vyhrál osmé z posledních 10 utkání.

Philadelphia si poradila se St. Louis

Osmadvacetiletý český křídelník Jakub Voráček opět bodoval, tentokrát jednou asistencí podpořil Philadelphii při vítězství nad St. Louis. To padlo po třech předešlých triumfech.

Flyers získali náskok už v první části, po ní vedli 2:0. Třetí gól poté přidal Jordan Weal, jemuž puk na pravém křídlo přenechal právě Voráček. Weal se následně protlačil až před branku a svou akci hezky individuálně zakončil. Mužstvo St. Louis dostalo puk za brankáře Elliotta až ve 35. minutě (1:4). V dalším průběhu Philadelphia zápas kontrolovala a nakonec zvítězila 6:3. O gól a dvě asistence své statistiky obohatil kapitán domácích Claude Giroux.

Senators překvapili proti Lightning

Ottawa zaskočila vítězstvím nad Tampou Bay. Třetí nejhorší tým probíhající sezóny NHL totiž nad průběžně vedoucím mužstvem ligy zvítězil 6:3. Hokejisté z Floridy se přitom dokázali vrátit do zápasu poté, co první dějství prohráli 0:3. Ve druhé části vyrovnali na 3:3, v té třetí ale Senators nastříleli další tři branky.

„V základní části Stanley Cupu vyhrát nemůžete, prvně se musíte dostat do play off. Myslím, že dnes jsme viděli tým, který už myslí na vyřazovací část. S takovým přístupem se ale nedostaneme nikam. Je mi líto našeho brankáře," řekl k prohře Tampy Bay její trenér Jon Cooper.

Calgary se navzdory zraněním českých útočníků Jágra s Frolíkem daří. Vítězství nad Anaheimem (3:2) bylo pro Flames už třetím v řadě. V čase 59:44 utkání rozhodl domácí forvard Dougie Hamilton, jenž se proti gólmanovi Gibsonovi prosadil z bezprostřední blízkosti.

Colorado poctilo Hejduka

Radost svému dlouholetému hráči Milanu Hejdukovi udělalo Colorado, které deklasovalo Minnesotu a zvítězilo 7:2. Bývalému vyhlášenému střelci se dostalo ocenění, kdy byl při ceremoniálu před utkáním jeho dres slavnostně vyvěšen ke stropu coloradské haly – stejnokroj s číslem 23 už tak nikdo z Avalanche neoblékne. Podobné pocty se v NHL dostalo jen Dominiku Haškovi, jehož číslo 39 vyřadilo Buffalo.

„Když jsem byl jmenován v listopadu 2011 kapitánem, bylo to obrovské ocenění. Děkuji za to, jak jste mě uvítali s mojí rodinou v místě, které je teď naším domovem. Děkuji za všechnu podporu a za tento úžasný zážitek," řekl Hejduk.

Hejduk strávil v Coloradu celou svou zámořskou kariéru, tzn. roky 1998–2013.

V dalších zápasech NHL Dallas rozstřílel Edmonton 5:1, Toronto přehrálo Vancouver 3:2 po nájezdech, Arizona pak ve stejné disciplíně podlehla 1:2 Rangers.

NHL:
Philadelphia - St. Louis 6:3 (2:0, 2:1, 2:2)
Branky: 32. a 60. Couturier, 3. Laughton, 7. Giroux, 29. Weal (Voráček), 52. Simmonds - 35. Barbašev, 41. P. Stastny, 56. Parayko. Střely na branku: 39:31. Diváci: 19.665. Hvězdy zápasu: 1. Giroux (Philadelphia), 2. Tarasenko (St. Louis), 3. Couturier (Philadelphia).
Dallas - Edmonton 5:1 (3:0, 1:0, 1:1)
Branky: 11. A. Radulov, 13. Jamie Benn, 17. Seguin, 25. Janmark, 51. J. Klingberg - 43. Draisaitl. Střely na branku: 33:38. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. A. Radulov, 2. Seguin, 3. J. Klingberg (všichni Dallas).
Boston - Carolina 7:1 (5:1, 2:0, 0:0)
Branky: 4., 15., 26. a 31. Bergeron (na třetí a čtvrtou Pastrňák), 6. Riley Nash, 10. Pastrňák, 11. DeBrusk (Krejčí) - 8. Jordan Staal. Střely na branku: 30:28. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Bergeron, 2. Marchand, 3. Pastrňák (všichni Boston).
Toronto - Vancouver 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 53. a rozhodující sam. nájezd Bozak, 49. Matthews - 23. Boeser, 47. Gagner. Střely na branku: 36:36. Diváci: 19.361. Hvězdy zápasu: 1. Bozak, 2. Matthews, 3. Rielly (všichni Toronto).
Ottawa - Tampa Bay 6:3 (3:0, 0:3, 3:0)
Branky: 5. a 58. Dzingel, 6. Duchene, 18. Z. Smith, 51. Mark Stone, 55. Pageau - 21. Hedman, 22. Koekkoek, 36. Gourde. Střely na branku: 33:48. Diváci: 16.247. Hvězdy zápasu: 1. Dzingel, 2. Mark Stone, 3. C. Anderson (všichni Ottawa).
Arizona - NY Rangers 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 11. Duclair - 26. Vesey, rozhodující sam. nájezd Zibanejad. Střely na branku: 39:25. Diváci: 13.240. Hvězdy zápasu: 1. H. Lundqvist, 2. Bučněvič (oba NY Rangers), 3. Duclair (Arizona).
Colorado - Minnesota 7:2 (2:1, 2:1, 3:0)
Branky: 29. a 46. Söderberg, 8. G. Bourque, 19. Nemeth, 37. Rantanen, 48. MacKinnon, 58. Jost - 20. a 40. E. Staal. Střely na branku: 38:36. Diváci: 18.046. Hvězdy zápasu: 1. Söderberg, 2. Rantanen, 3. MacKinnon (všichni Colorado).
Calgary - Anaheim 3:2 (2:0, 0:0, 1:2)
Branky: 8. Ferland, 9. Giordano, 60. D. Hamilton - 43. Silfverberg, 47. Getzlaf. Střely na branku: 31:29. Diváci: 19.258. Hvězdy zápasu: 1. M. Smith, 2. Ferland, 3. D. Hamilton (všichni Calgary).
Los Angeles - Nashville 3:4 (0:1, 1:2, 2:1)
Branky: 27. A. Kempe, 44. Lewis, 49. Toffoli - 37. a 46. A. Watson, 16. Josi, 32. Hartnell. Střely na branku: 29:20. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. A. Watson (Nashville), 2. Toffoli (Los Angeles), 3. P.K. Subban (Nashville).