Washington - Montreal 2:3 PPPlekanec s Jeřábkem asistovali u výhry Montrealu

Washington

Tomáš Plekanec s Jakubem Jeřábkem se podíleli každý jednou asistencí na vítězství Montrealu 3:2 ve Washingtonu. Vegas podlehlo 3:4 Floridě, která uspěla gólem Aarona Ekblada v prodloužení. Ondřej Kaše jednou asistencí přispěl k výhře Anaheimu 2:1 nad Los Angeles.

Jakub Jeřábek (vpravo) bojuje o puk s Tomem Wilsonem.

Jakub Jeřábek bodoval ve třetím utkání v řadě. Tentokrát přispěl asistencí k výhře Montrealu nad Washingtonem 3:2. Český zadák sice neuspěl střelou od modré brány, která ani nemířila na bránu, kotouč odražený od zadního mantinelu však dorazil do sítě Paul Byron.

Gólovou přihrávku si připsal také Jeřábkův spoluhráč Tomáš Plekanec, jenž vyslal do zakončení při soupeřově hře bez brankáře Maxe Paciorettyho. Za domácí pak ještě stihl snížit na konečných 2:3 Lars Eller.

Gerard Gallant se po téměř 14 měsících vrátil na stadion Floridy Panthers. Tentokrát však jako trenér Zlatých rytířů. Nováček NHL nakonec podlehl Panterům 3:4 po prodloužení. Domácí táhl především Alexander Barkov, který vstřelil gól v oslabení, navrch asistoval u dvou tref, včetně té vítězné Aarona Ekblada.

V utkání mezi Anaheimem a Los Angeles se čekalo na první gól až do 53. minuty, kdy střelu Ondřeje Kašeho dorazil Adam Henrique.

Kačeři tak i díky asistenci českého útočníka vyhráli 2:1.

Výsledky NHL:
Florida - Vegas 4:3 v prodl. (2:1, 0:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 4. McGinn, 16. Barkov, 44. Dadonov, 61. Ekblad - 15. Perron, 27. W. Karlsson, 58. Neal. Střely na branku: 26:36. Diváci: 17.468. Hvězdy utkání: 1. Ekblad, 2. Barkov (oba Florida), 3. Neal (Vegas).
Washington - Montreal 2:3 (0:0, 1:1 ,1:2)
Branky: 34. Carlson, 60. Eller - 28. a 59. Pacioretty (na druhou Plekanec), 51. Byron (Jeřábek). Střely na branku: 26:26. Diváci: 18.506. Hvězdy utkání: 1. Niemi (Montreal), 2. Grubauer (Washington), 3. Byron (Montreal).
Anaheim - Los Angeles 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
Branky: 43. Henrique (Kaše), 53. Kesler - 45. Iafallo. Střely na branku: 31:24. Diváci: 17.258. Hvězdy utkání: 1. Kesler (Anaheim), 2. Quick (Los Angeles), 3. Cogliano (Anaheim).