Živě

DiPietro dostal u Islanders smlouvu na rekordních 15 let

12. září 2006 19:30 - NEW YORK

Brankář Rick DiPietro podepsal v New Yorku Islanders novou smlouvu na rekordních patnáct let. Pětadvacetiletý gólman uzavřel kontrakt do roku 2022 a do svých čtyřiceti let má zajištěn celkový příjem 67,5 miliónu dolarů.

 

www.newyorkislanders.com

O nové smlouvě vyjednával jako chráněný volný hráč. "Pracovali jsme na tom celé léto," řekl agentuře AP brankářův agent Paul Krepelka.

V hokejové NHL dosud nejdelší smlouvu dostal před pěti lety Rus Alexej Jašin, s nímž Islanders podepsali kontrakt na deset let. Nyní si stejný klub ještě na delší období zavázal DiPietra, který tak zřejmě má druhý nejdelší kontrakt v historii zámořského profesionálního sportu. Nedostihl jen basketbalistu Earvina "Magika" Johnsona, jenž v roce 1981 uzavřel s Los Angeles Lakers dohodu na 25 let.

DiPietro si každý rok vydělá 4,5 miliónu dolarů, což ho řadí na osmou příčku mezi gólmany v zámořské NHL. Nejlépe placeným brankářem bude v nadcházející sezóně Nikolaj Chabibulin z Chicaga se 6,75 milióny, Čechovi Tomáši Vokounovi nová čtyřletá smlouva zajišťuje průměrný roční příjem 5,7 miliónu.

DiPietro dostane vyplaceny všechny peníze i v případě vážného zranění, které předčasně ukončí jeho kariéru. Není však jasné, jak by klub postupoval, kdyby chtěl s hokejem skončit dobrovolně.

ČTK

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..