Nashville - Chicago 1:2Kämpf se trefil za Chicago a byl mezi hvězdami večera. Velká série Bostonu skončila

New York/Praha

Po utkání hvězd se hokejová NHL vrací do normálních kolejí. V úterních duelech se mimo jiné střelecky prosadil český útočník David Kämpf, který gólem pomohl Chicagu k výhře v Nashvillu 2:1 a stal se třetí hvězdou zápasu. Ostatní Češi už jen paběrkovali. David Pastrňák zaznamenal asistenci při porážce svého Bostonu s Anaheimem 1:3. Gólovou přihrávku si připsal také Tomáš Hertl, jehož San Jose prohrálo v Pittsburghu 2:5.

Centr Chicaga Blackhawks David Kämpf (64) přijímá gratulace od spoluhráčů poté, co se trefil proti Nahvillu.

David Kämpf se radoval ze svého druhého gólu v NHL. Chicago dostal do vedení ve čtvrté minutě, když využil zaváhání Austina Watsona s Romanem Josim při rozehrávce a rychlou střelou zápěstím překonal gólmana Jusse Sarose.

Kyle Turris sice na začátku druhé části vyrovnal, ale ještě v prostřední třetině vystřelil výhru hostům Vinnie Hinostroza. Gólman Anton Forsberg čelil jen ve třetí třetině 22 střelám, ale výhru Blackhawks uhájil.

Bodová série Bostonu po osmnácti zápasech skončila. S Anaheimem dlouho prohrával po trefách Jakoba Silfverberga a Adama Henriquea o dva góly, ale 42 sekund před koncem při risku bez brankáře snížil i díky přispění Pastrňáka Ryan Spooner. Pokračující risk už ale nevyšel, protože Henrique pojistil hostům výhru gólem do prázdné brány.

San Jose v závěru druhé třetiny vedlo v Pittsburghu 2:1, když i díky dobré práci Tomáše Hertla před brankovištěm skóroval Logan Couture. Jenže pak se rozjel ruský bohatýr Jevghenij Malkin, jenž trefou do prázdné brány zkompletoval hattrick, a zápas otočil.

Hrdinou Penguins byl také brankář Matt Murray, který chytal poprvé od smrti svého otce. K vítězství Pittsburghu pomohl 40 zákroky.

Boston - Anaheim 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)
Branky: 60. Spooner (Pastrňák) - 14. a 60. Henrique, 10. Silfverberg. Střely na branku: 31:26. Diváci: 17 565. Hvězdy utkání: 1. Fowler, 2. Gibson (oba Anaheim), 3. Krug (Boston).
Buffalo - New Jersey 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Branky: 55. McCabe - 26. Wood, 46. Hall, 60. Palmieri. Střely na branku: 28:28. Diváci: 17 460. Hvězdy utkání: 1. Wood, 2. Hall, 3. Butcher (všichni New Jersey).
NY Islanders - Florida 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Branky: 46. Pelech - 9. Matheson, 35. Dadonov, 45. Yandle, 59. Huberdeau. Střely na branku: 33:43. Diváci: 10 423. Hvězdy utkání: 1. Dadonov, 2. Säteri, 3. Yandle (všichni Florida).
Pittsburgh - San Jose 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)
Branky: 40., 47. a 59. Malkin, 12. a 54. Rust - 31. Burns, 39. Couture (Hertl). Střely na branku: 31:42. Diváci: 18 469. Hvězdy utkání: 1. Murray, 2. Malkin, 3. Rust (všichni Pittsburgh).
Carolina - Ottawa 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Branky: 42. Aho, 52. V. Rask - 39. Pageau. Střely na branku: 39:30. Diváci: 11 448. Hvězdy utkání: 1. Aho, 2. Rask, 3. Ward (všichni Carolina).
St. Louis - Montreal 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Branky: 25. Barbašev, 46. Berglund, 58. Steen - 59. Hudon. Střely na branku: 31:34. Diváci: 18 149. Hvězdy utkání: 1. Hutton, 2. Barbašev, 2. Bouwmeester (všichni St. Louis).
Nashville - Chicago 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky: 23. Turris - 4. Kämpf, 35. Hinostroza. Střely na branku: 43:31. Diváci: 17 172. Hvězdy utkání: 1. Hinostroza (Chicago), 2. Turris (Nashville), 3. Kämpf (Chicago).
Winnipeg - Tampa Bay 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Branky: 24. Laine, 29. Connor, 55. Little - 20. Peca. Střely na branku: 37:24. Diváci: 15 321. Hvězdy utkání: 1. Wheeler, 2. Hutchinson (oba Winnipeg), 3. Peca (Tampa Bay).
Dallas - Los Angeles 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 4. LaDue, 26. Doughty, 42. Martinez. Střely na branku: 28:42. Diváci: 17.655. Hvězdy utkání: 1. Doughty, 2. Kuemper, 3. Kopitar (všichni Los Angeles).
Calgary - Vegas 2:4 (0:1, 2:0, 0:3)
Branky: 27. Bennett, 39. Tkachuk (Frolík) - 17. R. Smith, 59. Haula, 59. Marchessault, 60. Perron. Střely na branku: 33:35. Diváci: 19.289. Hvězdy utkání: 1. Marchessault (Vegas), 2. Bennett (Calgary), 3. W. Karlsson (Vegas).
Columbus - Minnesota 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 2. Savard, 55. Panarin - 25. Zucker, 53. Coyle, rozhodující sam. nájezd Parise. Střely na branku: 30:43. Diváci: 17 734. Hvězdy utkání: 1. Bobrovskij (Columbus), 2. Dubnyk, 3. Parise (oba Minnesota).
Vancouver - Colorado 4:3 v prodl. (2:0, 0:3, 1:0 - 1:0)
Branky: 7. Horvat, 12. Del Zotto, 43. D. Sedin, 62. Bärtschi - 27. a 36. Landeskog, 25. Compher. Střely na branku: 26:30. Diváci: 18 257. Hvězdy utkání: 1. Tanev (Vancouver), 2. Landeskog (Colorado), 3. Bärtschi (Vancouver).