Rubriky:

NHL

Jágrův potupný konec? Může si za to sám, co jiného jste čekali, tvrdí komentátor

1. února 2018 07:38 - New York/Praha

V zámořské NHL se zapsal mezi nesmrtelné, v nejlepší lize světa odehrál téměř čtvrtstoletí, posbíral řadu cen, vydělal slušné jmění a v 45 letech se tak může s hokejem v Severní Americe rozloučit s pocitem skvěle odvedené práce. Fanoušci, ale možná i Jaromír Jágr sám, mají nejspíš pocit, že konec v elitní soutěži měl proběhnout mnohem důstojněji s fanfárami, místo toho aby se ze dne na den coby nechtěný vypařil do Kladna. Zámořský komentátor Ken Campbell má ale trochu jiný názor.

 

Calgary Flames

„Převládá pocit, že si Jágr zasloužil dostat možnost odejít podle svých not. A že od Flames bylo potupné umístit ho na listinu volných hráčů a pak ho poslat do nižší soutěže. Mám jedinou otázku: Jak jinak si lidé představovali, že v NHL skončí? Sportovec má vždy dvě možnosti - odejít z rozhodnutí svého, nebo někoho jiného," rozebírá Campbell na stránkách The Hockey News.

Uvádí třeba příklad Marka Recchiho, jenž v 43 letech oznámil konec kariéry po triumfu s Bostonem ve Stanley Cupu. A také případ hvězdného Marcela Dionnea, jehož naopak generální manažer New Yorku Rangers Neil Smith dal na waiver list, čímž mu v podstatě ukončil kariéru v NHL.

„Jágr mohl dopadnout ještě hůř. Jeho miliónový kontrakt s Calgary nebyl rozvázán a klub ho tak dál bude platit i během působení v Kladně. Problém je, že v tomto případě se nerýsoval žádný lepší konec. Jágr dával jasně najevo, že skončí až v době, kdy o jeho služby nebude v NHL zájem. A to se nyní stalo," pokračuje expert.

V jednání Flames nevidí nic špatného. „I když jste Jaromír Jágr, hokej jako takový vám nic nedluží," uvádí s tím, že český veterán vydělal v NHL 130 miliónů dolarů (podle současného kurzu cca 2,7 miliardy Kč), může se těšit na uvedení do Síně slávy a vedle dvou Stanley Cupů získal pětkrát Art Ross Trophy a jednou Hart Memorial Trophy.

„Byl superhvězdou ve dvou ligách, má za sebou skvělou kariéru. A jako jiné skvělé věci to prostě jednou celé končí. Tady nejsou žádní špatní týpci, a není žádný důvod Jágra litovat," dodal Campbell.

roj, Sport.cz

Vrátí se ještě Jaromír Jágr do NHL?

Zrušit


Časová osa: NHL

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..