Boston - Toronto 4:1Pastrňák s Frolíkem pálili ostrými. Češi v brankovišti výhry neslavili

New York

David Pastrňák z Bostonu vstřelil v zápase s Torontem rozdílovou branku, bod za asistenci si připsal také David Krejčí. Důležitým vyrovnávacím gólem se připomněl také Michael Frolík, jehož Calgary nakonec otočilo duel se Chicagem. Přihrávkou se v odpoledním programu NHL ukázal také Radko Gudas. Do branky se podívali dva čeští gólmani. Michal Neuvirth z Philadephie se na led dostal ve třetí třetině a puk za svá záda pustil až v šesté sérii samostatných nájezdů. Petr Mrázek z Detroitu pak osm vteřin před koncem inkasoval rozhodující branku na ledě Floridy.

David Pastrňák z Bostonu kontroluje puk před padajícím útočníkem Toronta Kasperi Kapanenem.

Parádní start do druhé poloviny sezóny potvrdili hokejisté Bostonu v utkání s Torontem. A vidět byly i české ofenzivní zbraně Medvědů. David Pastrňák využil přesilovou hru a zaznamenal vítězný gól, když využil své rychlosti a z těžkého úhlu nachytal dánského gólmana Toronta Frederika Andersena, který předpokládal, že Pastrňák bude spíše přihrávat najíždějícímu Heinenovi.

I druhý český zástupce Bruins David Krejčí se prosadil v přesilové hře. Jedenatřicetiletý rodák ze Šumperku zapsal sedmnáctou asistenci v sezóně a celkově šestadvacátý kanadský bod. Boston, znovu za přispění spolehlivého Tukky Raska pak už jen hlídal vítězství, které ve třetí třetině ještě navýšil gólem do prázdné branky Tim Schaller. Domácí se probili už na druhé místo Východní konference, z posledních osmi zápasů dokázali sedm dotáhnout do vítězného konce.

Brankář Michal Neuvirth pomohl Philadelphii k zisku bodu v utkání s Ottawou, která nakonec vyhrála 4:3 po samostatných nájezdech. Neuvirth ve třetí třetině za stavu 1:3 vystřídal Alexe Lyona, jenž nastoupil teprve k třetímu utkání v NHL, a necelé tři sekundy před koncem normální hrací doby se radoval z vyrovnávací trefy Nolana Patricka.

Neuvirtha překonal až v šesté sérii nájezdců Mike Hoffman, jemuž vyšla drzá finta, kterou proslavil Švéd Peter Forsberg. Neuvirthův ottawský protějšek Craig Anderson zlikvidoval všech šest nájezdů včetně pokusu Jakuba Voráčka. V dresu Flyers si připsal asistenci obránce Radko Gudas.

Mrázek další vítězství nepřidal, Frolík pomohl k obratu

Na dvě vychytaná vítězství v řadě nenavázal Petr Mrázek. Brankáře Detroitu překonala jen devět vteřin před koncem základní hrací doby jedna z hvězd Floridy Jonathan Huberdeau, který gólem na 3:2 rozhodl duel v BB&T Center. Pětadvacetiletý gólman Red Wings i přes prohru neměl v zápase špatná čísla. Připsal si třicet úspěšných zásahů. Jeho Detroit však nadále hodně zaostává v boji o play off a v tabulce Východní konference se na něj Florida tříbodovým ziskem ze vzájemného utkání dotáhla.

Další český brankář už se na led v sobotním programu nedostal. David Rittich tak ze střídačky přihlížel, jak velmi důležitou vyrovnávací branku v utkání s Chicagem vstřelil Michael Frolík. Ten si šikovně nabruslil před branku a nezištnou přihrávku Mikaela Backlunda s přehledem zužitkoval. Aktivnější domácí pak získali bod navíc díky trefě Seana Monahana hned z první minuty nastaveného času.

Connor Hellebuyck byl už po několikáté v sezóně základním stavebním kamenem vítězství Winnipegu. Kanadský celek prožívá snový ročník, a právě mladý Američan, který už reprezentoval i na světových šampionátech se stal jedním z předních brankářů ligy. V utkání s Coloradem vychytal všechny střelce Colorada a díky 25 úspěšným zásahům zapsal už pátou nulu v probíhající sezóně.

Parádní představení obou strážců tyčí pak přinesl zápas Buffala a St.Louis. Jediným úspěšným střelcem večera byl hostující bek Carl Gunnarsson, který překonal svého švédského krajana v brance Buffala Robina Lehnera až v patnácté minutě třetí části. Hosté i se Sobotkou a Jaškinem v sestavě drží i po tomto zápase čtvrté místo v Západní konferenci.

Výsledky NHL:
Montreal - Anaheim 5:2 (3:0, 1:2, 1:0)
Branky: 24. a 56. Petry, 7. L. Shaw, 9. Morrow, 11. Schlemko - 29. Perry, 33. Rakell. Střely na branku: 29:45. Diváci: 21 302. Hvězdy utkání: 1. Niemi, 2. Petry, 3. Galchenyuk (všichni Montreal)
Philadelphia - Ottawa 3:4 po sam. nájezdech (0:2, 1:1, 2:0 - 0:0)
Branky: 24. Couturier (Gudas), 55. Giroux, 60. Patrick - 11. Duchene, 12. Brassard, 34. DiDomenico, rozhodující sam. nájezd Hoffman. Brankář Michal Neuvirth (Philadelphia) odchytal 23:40 minuty, kryl všech šest střel a úspěšnost zákroků měl 100 procent. Střely na branku: 36:29. Diváci: 19 729. Hvězdy utkání: 1. Hoffman, 2. Duchene (oba Ottawa), 3. Konecny (Philadelphia)
Winnipeg - Colorado 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 3. Laine, 46. Roslovic, 60. Ehlers. Střely na branku: 32:25. Diváci: 15 321. Hvězdy utkání: 1. Wheeler, 2. Hellebuyck (oba Winnipeg), 3. Varlamov (Colorado)
Boston - Toronto 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky: 5. Bergeron, 30. Pastrňák, 37. Krug (Krejčí), 59. Schaller - 9. Marner. Střely na branku: 29:24. Diváci: 17 565. Hvězdy utkání: 1. T. Rask, 2. Bergeron, 3. Krug (všichni Boston)
Buffalo - St. Louis 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka: 55. C. Gunnarsson. Střely na branku: 27:33. Diváci: 18 777. Hvězdy utkání: 1. C. Hutton (St. Louis), 2. Lehner (Buffalo), 3. C. Gunnarsson (St. Louis)
Florida - Detroit 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky: 4. Ekblad, 14. Barkov, 60. Huberdeau - 29. a 44. DeKeyser. Střely na branku: 33:28. Brankář Petr Mrázek (Detroit) odchytal 59:58 minuty, inkasoval třikrát z 33 střel a úspěšnost zákroků měl 90,9 procenta. Diváci: 17 987. Hvězdy utkání: 1. Huberdeau (Florida), 2. DeKeyser (Detroit), 3. Ekblad (Florida)
NY Islanders - Columbus 4:3 (1:1, 1:2, 2:0)
Branky: 18. Leddy, 32. Josh Bailey, 43. Eberle, 46. B. Nelson - 7. Josh Anderson, 33. C. Atkinson, 39. N. Foligno. Střely na branku: 38:49. Diváci: 13 597. Hvězdy utkání: 1. Halák, 2. B. Nelson, 3. Barzal (všichni Islanders)
Nashville - NY Rangers 5:2 (0:0, 2:0, 3:2)
Branky: 38. a 58. Fiala, 21. P.K. Subban, 43. Colton Sissons, 55. Arvidsson - 41. J.T. Miller, 55. Zibanejad. Střely na branku: 28:22. Diváci: 17 543. Hvězdy utkání: 1. Arvidsson, 2. P.K. Subban, 3. F. Forsberg (všichni Nashville)
Dallas - Minnesota 6:1 (0:0, 4:0, 2:1)
Branky: 29. Janmark, 30. Stephen Johns, 32. Jamie Benn, 35. T. Seguin, 49. Radulov, 57. Hamhuis - 46. Zucker. Střely na branku: 38:31. Diváci: 18 532. Hvězdy utkání: 1. T. Seguin, 2. Lehtonen, 3. Stephen Johns (všichni Dallas)
New Jersey - Pittsburgh 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Branky: 21. a 50. Zajac, 24. B. Coleman - 47. Malkin. Střely na branku: 38:16. Diváci: 16 514. Hvězdy utkání: 1. Zajac, 2. B. Coleman, 3. Noesen (všichni New Jersey)
Los Angeles - Arizona 6:0 (1:0, 3:0, 2:0)
Branky: 8. Iafallo, 23. T. Lewis, 26. A. Kempe, 39. Muzzin, 47. Kopitar, 57. D. Brown. Střely na branku: 35:27. Diváci: 18 230. Hvězdy utkání: 1. Iafallo, 2. Kuemper, 3. Muzzin (všichni Los Angeles)
Vancouver - Tampa Bay 2:4 (0:2, 0:1, 2:1)
Branky: 51. Vanek, 55. Boeser - 2. Kunitz, 6. Hedman, 36. Gourde, 57. Conacher. Střely na branku: 33:28. Diváci: 18 865. Hvězdy utkání: 1. Boeser (Vancouver), 2. Kučerov, 3. Vasilevskij (oba Tampa Bay)
Calgary - Chicago 4:3 v prodl. (0:1, 2:2, 1:0 - 1:0)
Branky: 27. Stajan, 33. Gaudreau, 50. Frolík, 61. Monahan - 8. N. Schmaltz, 22. Hinostroza, 35. Duclair. Střely na branku: 39:28. Diváci: 19 289. Hvězdy utkání: 1. Gaudreau (Calgary), 2. P. Kane (Chicago), 3. M. Tkachuk (Calgary)