Montreal - Ottawa 4:1Gól a asistence, Plekanec byl za hvězdu a Montreal vyhrál

New York/Praha

Útočník Tomáš Plekanec pomohl v NHL gólem a asistencí k výhře Montrealu nad Ottawou 4:1 a pokořil hranici 600 bodů. Český hokejista byl také vyhlášen druhou hvězdou utkání.

Český útočník Tomáš Plekanec (14) byl jednou z hvězd Montrealu v utkání NHL proti Ottawě (ilustrační foto).

Senators na počátku druhé třetiny otevřeli skóre, ale Canadiens se díky dvěma využitým přesilovkám během 98 vteřin povedlo skóre otočit. Pod třetí branku Montrealu se podepsal Plekanec. Brendan Gallagher tvrdě vypálil od modré čáry a gólman Mike Condon vyrazil puk pouze před Plekance, který zadovkou našel najíždějícího útočníka Artturiho Lehkonena, jenž se trefil podruhé.

V 57. minutě pak kladenský rodák zpečetil konečný výsledek, když mu obránce Thomas Chabot špatnou rozehrávkou připravil střeleckou pozici a Plekanec trefil puk přesně pod horní tyč.

Držitele jedné stříbrné a dvou bronzových medailí z mistrovství světa si zástupci slavného kanadského celku vybrali v draftu 2001 ve třetím kole z 71. pozice. Debut v dresu nejúspěšnějšího týmu v historii NHL si Plekanec odbyl v ročníku 2003/04, kdy zasáhl do dvou zápasů. Stabilním členem kádru se stal po výlukové sezoně 2004/05.

Plekanec si v 974 utkáních připsal 601 bodů za 231 gólů a 370 nahrávek. V historickém bodování Canadiens je před ním s 612 body švédský útočník Mats Näslund.

Nováček slavil, i když třikrát prohrával

Nejlepší tým Západní konference Vegas uspěl ve Washingtonu 4:3, přestože třikrát prohrával. Capitals se na počátku závěrečné dvacetiminutovky znovu dostali do vedení, ale Reilly Smith druhou trefou v utkání srovnal a v 55. minutě rozhodl o výhře Golden Knights útočník Alex Tuch.

Za washingtonský tým nastoupil Jakub Vrána, který se v předchozích třech zápasech nevešel do sestavy. Jednadvacetiletý český útočník vyšel popáté v řadě bodově naprázdno.

San Jose zdolalo Carolinu 3:1 i bez přispění Tomáše Hertla, jenž v uplynulých čtyřech duelech pokaždé bodoval. Sharks po čtyřech porážkách zvítězili podruhé za sebou.

Výsledky zápasů NHL
Washington - Vegas 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)
Branky: 8. Stephenson, 29. Niskanen, 41. Bäckström - 39. a 50. R. Smith, 17. Carpenter, 55. Tuch. Střely na branku: 23:31. Diváci: 18.506. Hvězdy utkání: 1. R. Smith, 2. Tuch (oba Vegas), 3. Niskanen (Washington).
Carolina - San Jose 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)
Branky: 18. Aho - 5. Meier, 20. Tierney, 23. Burns. Střely na branku: 30:26. Diváci: 11.614. Hvězdy utkání: 1. Burns, 2. Tierney, 3. Pavelski (všichni San Jose).
Montreal - Ottawa 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
Branky: 28. a 39. Lehkonen (na druhou Plekanec), 27. Petry, 57. Plekanec - 23. Hoffman. Střely na branku: 35:26. Diváci: 21.302. Hvězdy utkání: 1. Lehkonen, 2. Plekanec, 3. Ščerbak (všichni Montreal).