Pöpperle v přípravě na NHL neinkasoval

NEW YORK

Český gólman Tomáš Pöpperle pomohl výrazně k výhře hokejistů Columbusu nad Nashvillem 2:0 v nedělním přípravném zápase na nový ročník zámořské NHL. Navrátilec z Eisbärenu Berlín nahradil v brance Blue Jackets v polovině utkání už při dvoubrankovém náskoku Pascala Leclaira a 23 úspěšnými zákroky pomohl k udržení čistého konta. Pöpperle byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu.

Obránce Roman Hamrlík jako jediný český hokejista v úvodní čtveřici utkání bodoval. K vítězství Calgary nad Floridou 3:1 pomohl asistencí, když už v třetí minutě v přesilové hře spolu s Kristianem Huseliusem připravil gól pro Chucka Kobasewa. Všechny tři branky inkasoval jednačtyřicetiletý veterán Ed Belfour, jenž čelil za polovinu utkání 14 střelám.

Bez inkasované branky odehráli zápasy letošní finalista Stanleyova poháru z Edmontonu a New Jersey. Oilers zvítězili ve Winnipegu nad Phoenixem 5:0 a stejným výsledkem prohrál v Lowellu s New Jersey i Boston.

V brance Edmontonu si připsal nulu za 27 pochytaných střel Devan Dubnyk. Třemi body za gól a dvě přihrávky se uvedl ruský útočník Alexej Michnov, posila z Jaroslavle. V dresu New Jersey udrželi čistý štít Frank Doyle se Scottem Clemmensenem a po třech bodech si připsali Scott Gomez a obránce Johnny Odduya. Gomez k jedné brance připojil dvě asistence, Odduya zaznamenal tři přihrávky.

New Jersey - Boston 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
Branky: 7. Tallackson, 19. Gomez, 28. Langenbrunner, 40. Rupp, 54. Parise.
Columbus - Nashville 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
Branky: 13. Chimera, 15. Picard. Brankář Tomáš Pöpperle odchytal 30 minut, připsal si 23 úspěšných zákroků a neinkasoval.
Calgary - Florida 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)
Branky: 3. Kobasew (Hamrlík), 21. Boyd, 25. Germyn - 9. O. Jokinen.
Phoenix - Edmonton 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)
Branky: 16. a 33. Stoll, 39. Michnov, 47. Goulet, 57. Winchester.