Washington - Tampa Bay 2:4Stav série 2:2Palátova paráda pomohla Tampě k výhře! Kempný chyboval

Washington/Praha

Český útočník Ondřej Palát přihrál na vítězný gól Tampy ve čtvrtém semifinále play off NHL, v němž Blesky vyhrály na ledě Washingtonu 4:2 a stav série srovnaly na 2:2.

Slavící hokejisté Tampy Alex Killorn (17), Ondřej Palát (18) a Tyler Johnson (9) po rozhodujícím gólu ve čtvrtém utkání série s Washingtonem.

Do vedení šli před svými fanoušky v úvodní třetině Capitals. Rána z první od Dmitrije Orlova z levého kruhu pro vhazování se odrazila do sítě od ramene brankáře Andreje Vasilevského.

Ruský gólman se ale znovu činil. Připsal si 36 úspěšných zákroků a byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Lightning srovnaly už za 70 sekund poté, co zachytil rozehrávku Michala Kempného v obranném pásmu Tyler Johnson a puk poslal přes Yanniho Gourdea ke skórujícímu Braydenu Pointovi.

Záhy poslal do vedení hosty Steven Stamkos, když už ve čtvrtém utkání v řadě využil přesilovku. Alespoň bod zaznamenal v sedmém zápase za sebou.

Posedmé v řadě ale bodoval i Jevgenij Kuzněcov, jenž prostřelil krajana Vasilevského mezi betony v úvodu druhé třetiny a srovnal na 2:2.

Zápas se definitivně zlomil v 52. minutě, kdy Ondřej Palát parádním bekhendovým pasem zpoza brány našel Alexe Killorna, jenž výborným blafákem překonal Bradena Holtbyho. Dvě sekundy před koncem při power play domácích pak jistil výhru Tampy Anthony Cirelli.

Finále Východní konference play off NHL - 4. zápas:
Washington - Tampa Bay 2:4 (1:2, 1:0, 0:2)
Branky: 5. Orlov, 26. Kuzněcov - 6. B. Point, 9. Stamkos, 52. Killorn (Palát), 60. Cirelli. Střely na branku: 38:19. Diváci: 18 506. Hvězdy utkání: 1. Vasilevskij, 2. B. Point (oba Tampa Bay), 3. Kuzněcov (Washington). Stav série: 2:2.