Živě

Zemřela slavná postava finského hokeje Wahlsten, přemožitel Čechů

11. června 2019 13:22 - Praha

V neděli zemřela ve věku 81 let velká postava finského hokeje Juhani Wahlsten. Bývalý reprezentační kapitán se zapsal do historie tamního hokeje především na mistrovství světa v roce 1967, kdy se dvěma góly podílel na prvním vítězství Suomi nad Československem.

 

Twitter

Wahlsten zářil v 60. letech minulého století, kdy Finsko ještě nepatřilo k hokejovým velmocím jako nyní. Zúčastnil se pěti světových šampionátů a tří olympijských her, v závěru kariéry nosil v národním týmu kapitánské céčko.

Jeho hvězdný moment přišel na MS ve Vídni 1967, kde dvěma góly pomohl finskému týmu vedenému českým trenérem Augustinem Bubníkem k historické výhře 3:1 nad Československem.

Po skončení kariéry pracoval Wahlsten jako kouč a funkcionář. Do finské Síně slávy byl uveden v druhé vlně v roce 1986 a členem Síně slávy IIHF byl od roku 2006.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.