Živě

Jágr v Rusku? Česká hokejistka se převlékla za slavnou 68

14. ledna 2020 10:32 - Praha

V exhibičním utkání hvězd se fanoušci většinou dočkají něčeho nečekaného. Jedno hokejové překvapení v ženském podání si připravila v ruské WHL česká hráčka Alena Mills. Sundala dres, pod kterým měla přichystanou repliku nejslavnějšího českého hokejisty, konkrétně šlo o dres kladenských Rytířů. Došlo i na paruku a salutování, se kterým Jaromír Jágr proslul v NHL. S tímto převlekem vyrazila na samostatný nájezd. "Tohle není striptýz," smál se komentátor během přenosu, když došlo u střídačky na nečekanou výměnu za dres s číslem 68.

 

repro: video

Devětadvacetiletá rodačka z Kutné Hory hraje od sezony 2014/2015 v ruské lize. Většinou si drží více jak bod na zápas. Od minulého ročníku obléká dres týmu Agidel Ufa. V současnosti odehrála v ruském angažmá 170 zápasů v základní části a připsala si 187 bodů - 93 gólů a 94 asistencí.

V probíhajícím ročníku nastoupila česká hokejistka v ruské WHL do 22 duelů a připsala si 27 bodů (11+16).

Alena Mills si během exhibičního utkání v nájezdech napoprvé neporadila, až její druhý pokus byl úspěšný. Po něm přišlo salutování, které proslavilo Jaromíra Jágra v NHL.

lik, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.