Rubriky:

Ostatní

Káňovi se v Ottawě střelecky daří, sbírka puků se mu rozrůstá

2. ledna 2009 07:37 - OTTAWA

Hokejový útočník Jan Káňa vyrovnal v poslední den roku 2008 rekord v počtu branek vstřelených českým hráčem v jednom utkání mistrovství světa hráčů do dvacet let, v zápase proti Kazachstánu se prosadil čtyřikrát. Pouze Ján Vodila dokázal ještě v tehdejším československém dresu dát na šampionátu v roce 1980 Američanům pět branek.

Vítkovický odchovanec v závěrečném duelu základní skupiny potvrdil, že má výbornou střeleckou formu. Po čtyřech zápasech má na kontě osm kanadských bodů za šest gólů a dvě asistence a je nejproduktivnějším hráčem týmu. V Ottawě získal hned několik "úlovků" do své sbírky.

"Schovávám si všechny puky, kterými jsem dal góly. Takže jsem si vzal i ty poslední. Je to moje záliba, doma sbírám puky z různých soutěží," řekl Káňa novinářům. V utkání s Kazachstánem mu stačily na čtyři góly čtyři střely. "Čtyři branky v jednom zápase? Ty jsem dal naposledy asi v osmé třídě," lovil v paměti pracovitý útočník.

Po utkání s Kazachstánem čeští mladíci v kabině oslavili příchod nového roku. Zápas skončil zhruba čtvrt hodiny před půlnocí středoevropského času. "Pak jsme se sešli na pokoji, připili jsme si šampaňským. Na Nový rok jsme si popřáli už v šatně," uvedl Káňa. Žádná velká oslava se ale nekonala.

Na Nový rok dopoledne už hokejisté opět trénovali a připravovali se na dnešního čtvrtfinálového soupeře, kterým bude od 21:30 tým Ruska. "Chceme hrát o medaile. Musíme je jednoznačně porazit," prohlásil Káňa. Fakt, že nakonec Česko narazí na sbornou a ne na Švédsko, přivítal. "Proti nim se mi hraje dobře a vždy jsem i bodoval. Hodně si na ně věříme. Můžeme je přehrát," dodal Káňa.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.