Rubriky:

Ostatní

Gretzky se ZOH s Kanadou nezúčastní, raději bude odpočívat

16. února 2009 11:50 - PHOENIX

Wayne Gretzky neplánuje, že by na olympijských hrách 2010 ve Vancouveru působil v nějaké hlavní roli u kanadského hokejového týmu. Neuchází se podle svých slov o post trenéra, ani generálního manažera. Současný kouč Phoenixu v kanadsko-americké NHL prý dá raději přednost odpočinku.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

"Už ani nevím, pokolikáté to opakuji. Nejsem však mezi kandidáty a ani neplánuju mezi nimi být," řekl zámořským novinářům Gretzky. Z pozice výkonného ředitele přitom vedl Kanadu na předchozích dvou olympiádách, přičemž v Salt Lake City 2002 získal tým zlato, o čtyři roky později v Turíně však na medaili nedosáhl.

"Ten čas s týmem Kanady jsem si užil a byla to pro mě pocta. Myslím, že je privilegium být jeho součástí a já to miloval. Ale cítil jsem, že odejít a nechat prostor někomu dalšímu pro nový start ve Vancouveru bude pro Kanadu to nejlepší," uvedl Gretzky v ohlédnutí za posledním neúspěchem.

V úvahu prý nepřichází ani možnost, že by tým vedl z trenérské lavičky, přestože od sezóny 2005/06 je koučem Coyotes. "Je hodně skvělých kandidátů. Od Alaina Vigneaulta přes Mika Keenana, Kena Hitchcocka, Clauda Juliena, Guye Carbonneaua, Lindyho Ruffa až po samozřejmě Mika Babcocka. Je spousta kvalitních trenérů, z nichž je možné vybírat, a já jsem si jistý, že vyberou správně," prohlásil Gretzky.

Největší postava hokejové historie dokonce prý ani neplánuje odcestovat do Vancouveru a zápasy kanadských hokejistů sledovat osobně. "To ne. Myslím, že ten čas využiju raději k odpočinku," nastínil bývalý skvělý útočník.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.