Zemřel maďarský reprezentant Ocskay

25. března 2009 10:45 - BUDAPEŠŤ

Ve středu zemřel na infarkt třiatřicetiletý maďarský hokejový reprezentant Gábor Ocskay. Pro maďarskou reprezentaci, která se připravuje na první vystoupení na mistrovství světa A kategorie, je to citelná ztráta. Ocskay se minulou sobotu těšil z devátého mistrovského titulu se svým týmem Alba Volán Székesfehérvár.

Hokejista byl doma, když se mu náhle udělalo nevolno. Rodina přivolala sanitku, ale lékař už nedokázal život známého hráče zachránit.

Problémy se srdcem měl Ocskay už v roce 2004. Po čtyřech měsících léčení se vrátil k aktivnímu sportu, ale byl stále pod dohledem lékařů.

Ocskay nastoupil za maďarskou reprezentaci ve 187 utkáních. Za největší úspěch považoval postup do A kategorie mistrovství světa. V Maďarsku byl vyhlášen třikrát hráčem roku (1994, 1995 a 2006).

Měl být lídrem maďarského týmu, které zahájilo přípravu na nadcházející mistrovství světa ve Švýcarsku. Maďarsko nastoupí k prvnímu utkání 24. dubna proti Slovensku.

Ivan Vilček, Právo

MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.