Rubriky:

Ostatní

All-Star tým MS podle fanoušků? Nechybí Jágr, ve výběru i dva tragicky zesnulí Lotyši

2. července 2020 19:46 - Praha

Wayne Gretzky? Jasně že ano! Ani Jaromír Jágr nemůže ve výběru chybět... Hokejoví fanoušci mohli během letošního zrušeného mistrovství světa na stránkách Mezinárodní hokejové federace (IIHF) vybírat All-Star tým složený z bývalých či stále aktivních hráčů šestnácti zemí, které se letos měly turnaje v Curychu a Lausanne zúčastnit. A do výběru se dostala i ne úplně očekávaná jména...

 

Vlastimil Vacek, Právo

Nejvíce hlasů od fanoušků obdržel legendární útočník Wayne Gretzky, který na mistrovství světa pořádaném IIHF startoval v roce 1982 a v Helsinkách získal s Kanadou bronz.

Hned za ním se umístil stále hrající osmačtyřicetiletý Jaromír Jágr, který ve své kariéře zažil hned deset světových šampionátů a má z nich dvě zlata a dva bronzy.

Při obsazení zbylých čtyř míst v ideální formaci se ukázalo, že v anketě hlasovali především lotyšští fanoušci. Mezi brankáři totiž nedostal nejvíce hlasů Dominik Hašek, Vladislav Treťjak nebo Henrik Lundqvist, nýbrž Arturs Irbe.

IIHF zveřejnila All-Star tým české hokejové historie. Souhlasíte s výběrem?

Obrana je pak ryze lotyšská. Sandise Ozolinše doplňuje Karlis Skrastinš, který v září 2011 v 37 letech tragicky zahynul při pádu letadla s hokejisty Jaroslavle.

Čtvrtým Lotyšem ve výběru je pak další již zesnulý hráč Sergej Žoltoks. Ten zemřel v listopadu 2004 v 31 letech, když se mu při utkání za Rigu v Minsku zastavilo srdce a lékaři mu ani v nemocnici už nedokázali pomoct.

Rachna kachna, Jágrův večer i jeho hattrick. IIHF vybrala top 10 akcí Čechů z MS. Která je ta vaše nej?

škv, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní