Živě

Obrovská solidarita! Českému hokejistovi bojujícímu s rakovinou pomáhají i vítěz prudktivity NHL s Voráčkem

14. července 2020 11:18 - Praha

Obrovskou vlnu solidarity vyvolává mezi lidmi příběh dvacetiletého hokejisty Ondřeje Buchtely, jemuž se před dvěma měsíci obrátil život vzhůru nohama, když mu lékaři diagnostikovali vzácný zhoubný nádor na srdci, který následně zasáhl i obě plíce. Před týdnem blízcí někdejšího mládežnického reprezentanta a dnes kmenového hráče Liberce založili transparentní účet „Pomoc pro Ondru“, na který může kdokoliv přispět nejen na lékařské potřeby pro rodáka z Ústí nad Labem. Před úterním polednem bylo na účtu téměř 2,8 milionu korun.

 

@ twitter pajina89

„Jako přátelé si přejeme, aby měl Ondra ten největší komfort. Proto bychom rádi pomohli v tom, aby se vybrané peníze vynaložili nejen na lékařské potřeby, lékaře a zdravotnické pomůcky, ale taky na jeho plány a sny. Na to, aby si mohl život užívat na sto procent, ačkoliv je teď omezený," uvedla Pavla Zbíralová, iniciátorka sbírky.

Léčba pro vzácný sarkom na srdečním svalu není, proto rodina a nejbližší Buchtely zkoušejí najít odborníka v cizině, jestli by mladému hokejistovi nedokázal pomoct. „Hledáme kontakty na lékaře ze zahraničí, kteří by si s Ondřejovou diagnózou věděli rady, nebo dali zase jiný názor než naši doktoři," uvedla pro Nova Sport hokejistova přítelkyně Anna Hrbková.

Na léčbu Ondřeje Buchtely můžete přispět na tomto účtu:
Číslo účtu: 123-0762430277/0100
IBAN pro zahraniční platbu: CZ79 0100 0001 2307 6243 0277
SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

A lidem nejen v hokejovém prostředí není Buchtelův osud lhostejný. Český hokej přes Nadační fond Ivana Hlinky zaslal do sbírky 200 tisíc korun, pěti tisíci dolary (zhruba 117 tisíc korun) přispěl forvard Bostonu David Krejčí, 100 tisíci korunami útočník Philadelphie Jakub Voráček. Částky v řádu desetitisíců korun zaslali i další hokejisté; například Tomáš Plekanec, Ondřej Palát, Petr Vampola nebo Juraj Valach.

Český obránce se pere s těžkými ranami, rakovina zasáhla i plíce. Hokejová scéna spustila pomoc

Další hráči jako Patrik Bartošák, David Kaše, Alexander Salák, Jakub Lauko, Michal Neuvirth, Martin Kaut, Tomáš Plekanec a mnoho dalších se pak rozhodli dát do dražby své hrané dresy, hokejky, masky a jiné hokejové věci.

Útočník Vegas Tomáš Nosek vydražil za pět tisíc dolarů (zhruba 117 tisíc korun) puk, kterým skóroval ve třetím finále Stanley Cupu 2018 proti Washingtonu. Někdejší fotbalový brankář Petr Čech zase vydražil za 33 tisíc korun své podepsané hrané rukavice.

V úterý pak hokejový Liberec oznámil, že díky obránci Bílých Tygrů Ladislavu Šmídovi se do pomoci Buchtelovi zapojili i Jiří Hudler nebo jedna z nevětších současných hokejových hvězd Leon Draisaitl, jenž v aktuálním ročníku NHL získal Art Ross Trophy pro nejproduktivnějšího hráče soutěže.

https://www.facebook.com/hcbilitygri/posts/10158574386763328

Šmíd do dražby věnoval svou podepsanou hokejku z minulé sezony. Hudler s německým útočníkem Edmontonu Draisaitlem dali do aukce své originální hrané podepsané dresy. Jejich vyvolávací cena startuje na 2 500 korunách, aukce končí v sobotu 25. července ve 20 hodin.

škv, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.