Živě

Smutná zpráva! Ve věku 42 let zemřel na infarkt jeden z prvních Rusů ve Washingtonu

18. července 2020 16:55 - Togliatti/Praha

Smutná zpráva přišla z Togliatti. Ve věku pouhých dvaačtyřiceti let zemřel bývalý ruský hokejový obránce Alexej Tezikov. Podle tamějších médií byl příčinou úmrtí někdejšího hráče NHL infarkt.

 

Juniorskému vicemistrovi světa z roku 1998 se udělalo špatně na ulici, upadl do bezvědomí a zemřel ještě předtím, než na místo stačila dorazit přivolaná záchranná služba.

Tezikova si pro NHL vybralo v roce 1996 v pátém kole draftu NHL Buffalo, v nejslavnější hokejové soutěži světa nakonec odehrál osmadvacet zápasů za Washington, kde byl jedním z prvních ruských hráčů, a dva za Vancouver.

Po třech sezonách v NHL se v roce 2003 vrátil domů, ruskou Superligu si vyzkoušel za Ladu Togliatti, Nižněkamsk, Novosibirsk, Chabarovsk a Čerepovec, za který, stejně jako za Novgorod, hrál i Kontinentální ligu. V závěru kariéry nastupoval na Ukrajině (s Doněckem získal domácí titul) a v Kazachstánu.

škv, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.