Rubriky:

Ostatní

Chomutov nebude nadále podporovat hokejové Piráty

14. září 2020 20:54

Chomutovští zastupitelé dnes schválili vypovězení memoranda o podpoře vrcholového sportu vůči hokejovému klubu Piráti Chomutov. Město ročně přispívalo osmi klubům 16 milionů ročně, akciová společnost Piráti Chomutov je ale v insolvenčním řízení, dluží miliony. Loni klub sestoupil z extraligy, ve druhé nejvyšší soutěži se mu pak sice dařilo, ale před novou sezonou se kvůli ekonomickým problémům přihlásil jen do krajské ligy. Nedávno klub propustil všechny hráče starší 22 let.

 

Jan Pidrman, www.piratichomutov.cz/

V hokejovém klubu vedle sebe fungují dva subjekty, a to zapsaný spolek a akciová společnost. Spolek má na starosti menší děti, akciová společnost pak soutěž dospělých a akademii. Po dlouholetých majitelích, rodině Veverkových, klub loni převzala skupina sedmi podnikatelů, která se nadále potýkala s dluhy z minulosti.

Primátor Marek Hrabáč (ANO) byl na minulém zasedání pověřen jednáním s vedením spolku o vytvoření místa v orgánech klubu pro zástupce města, který bude moci nahlížet do účetnictví a kontrolovat hospodaření. Primátor dnes uvedl, že se bude zástupce schvalovat na příštím zasedání.

Zastupitelé rovněž schválili, že ostatním sedmi sportovním klubům budou přispívat v letech 2021 a 2024 až deset milionů korun ročně, což prosadil opoziční zastupitel Vlastimil Polívka (PRO Chomutov). V původním návrhu chtělo město sportovce podporovat deseti miliony ročně.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní