Jediná cesta, jak dostat Česko z krize. K čemu vyzval kouč nároďáku mladé hokejisty?

15. října 2020 11:29 - Praha

S důležitým apelem na mladé hokejisty a hokejistky přišel Filip Pešán. Trenér národního týmu a šéftrenér Českého hokeje je vyzval, aby dodržovali vládní opatření a pokračovali v přípravě i v podmínkách, které aktuální pravidla umožňují.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Dodržujme, prosím, všechna nařízení, i když se nám mohou zdát omezující a nepříjemná. Je to jediná cesta, jak dostat Českou republiku z krize," vzkázal prostřednictvím videa.

„Špatné počasí či zavřené zimní stadiony pro vás nemohou být výmluvou. Další země nespí, poctivě pracují a připravují se na další části sezony. Nesmíme být výjimkou," vyzval Pešán hokejovou mládež.

Video doprovázejí ukázky, jak se mimo led připravují například David Pastrňák, David Kämpf, Ondřej Kaše a Filip Zadina, ale i světové hvězdy, jakými jsou Sidney Crosby, Brent Burns, Jordan Eberle nebo Ryan O´Reilly.

Pešán se zastal krosčekujícího Kanaďana. Který nešvar chce odstranit z českých zimáků?

„Doufám, že se brzy setkáme na zimních stadionech," dodal Pešán.

Jeho video je součástí projektu „#HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL", který připravilo oddělení rozvoje hokeje ve spolupráci s regionálními trenéry. Pravidelně doplňovaná videa jsou k dispozici na internetových stránkách Českého hokeje.

škv, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.