Jágr na Kladno mexické hokejisty nepřivezl, byli prý hodně levní

27. července 2011 17:16 - KLADNO

Pohodička, žádný stres. Jaromír Jágr se vrátil z Ameriky a z Mexika, kde odpočíval. A přijel s dobrou náladou. Musí sice řešit domovské Kladno, kterému šéfuje, připravuje se po třech letech na sezónu v NHL, přesto se zdá být v pohodě. „Snažím se myslet pozitivně,“ říká devětatřicetiletý forvard, který příští hokejový ročník odehraje ve Philadelphii.

 

Jan Handrejch, Právo

Před pár dny americký magazín Complex Jágra zařadil mezi sportovní desítku největších gamblerů historie, umístil se na devátém místě. A rekce kladenského odchovance? „Musím zapracovat, abych se dostal výše. Teď jsem nepracoval, musím víc,“ bavil se.

Devátý nejproduktivnější hráč historie NHL pobyl pár týdnů v Americe, ale žádné posily pro Kladno nepřivezl. Přitom mohl. „Koukal jsem, ale jsou dražší, než jsem čekal,“ smál se. Poté Jágr zavítal i do Mexika. I tam jsou hokejisté.

„Jsou hodně levní, ale ne zase tak kvalitní,“ byl stále po prvním tréninku v dobrém rozmaru. „Všechno bylo výborné, po památkách jsem nechodil,“ dodal k mexické dovolené.

Nepamatuji si, jak jsem hrál, když mi bylo pětadvacet 

Jágr oslaví příští rok čtyřicítku, pro většinu hokejistů věk, kdy už nechtějí trénovat, ničit tělo, snažit se. Jenže dvojnásobný vítěz Stanley Cupu se na tento stav necítí. Čas je pro něj relativní, jen čísla v kalendáři. „Já už si ani nepamatuji, jak jsem hrál, když mi bylo pětadvacet. V té době byly jiné tréninky i celková úroveň hokeje. Svět jde hrozně rychle dopředu," pověděl forvard, který při prvním tréninku na kladenském ledu ostatní moc nesledoval.

„Já jsem si především přišel sám zatrénovat. Zvyknul jsem si, že začátky jsou vždycky těžké. S prvním dnem v sezóně se to vůbec nedá srovnávat. Doufám, že už to příští týden bude výrazně lepší,“ pověděl Jágr, který v přestávkách přesto sledoval hráče, kterých je šéfem. „Podíval jsem se, jaké mají kluci nasazení, na průběh tréninku. Je tam spousta hráčů, které vůbec neznám,“ přiznal šéf.

Libor Kalous, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Patička stránky: