Třinec prohrál v přípravě se Lvem Poprad 3:4

10. srpna 2011 19:50 - TŘINEC

Nováček Kontinentální hokejové ligy HC Lev Poprad s trenérem Radimem Rulíkem a řadou českých hokejistů vyhrál i svůj historicky třetí přípravný zápas, když ve středu uspěl na ledě českého mistra Třince po výsledku 4:3. Lev v úterý zvítězil nad vicemistrem Vítkovicemi a uspěl i v úvodním duelu na hřišti Spišské Nové Vsi. Oceláři mají před sebou náročný program a v příštích třech dnech sehrají na Rona Cupu v Trenčíně duely s domácí Duklou, Košicemi a Nitrou.

 

Jaroslav Ožana, ČTK

Třinec nasadil týden po porážce s ambiciózním Petrohradem prakticky nejsilnější sestavu. Nenastoupil ještě kanadský útočník Francois Brisebois, který působil na Colgate University v NCAA, krátce v Binghamtonu v AHL a u Ocelářů je na zkoušce. Poprad nechal odpočívat slovenské hvězdy Ladislava Nagyho a Ľuboše Bartečka.

Rulíkův výběr vedl už po 104 sekundách 2:0 díky trefám Rastislava Špirka a testovaného Kanaďana Dana DaSilvy a Oceláři marně doháněli ztrátu. Rychle sice snížil Lukáš Zíb, ale opět na dvoubrankový rozdíl upravil Švéd Karl Fabricius. V druhé části skóroval za domácí Jan Peterek, jenže opět zvýšil Štěpán Novotný a Josef Hrabal stihl jen korigovat výsledek.

Litvínov sehrál druhý zápas ve Švýcarsku a po úterní porážce v přípravě s Langnau znovu v Le Sentier vstoupil do turnaje Hockeyades porážkou se Servette Ženeva 2:5. Ve čtvrtek čeká Severočechy druhý duel ve skupině s Luganem a v sobotu pak utkání o konečné umístění.

Přípravné hokejové zápay:
HC Oceláři Třinec - HC Lev Poprad 3:4 (1:3, 1:0, 1:1)
Branky: 4. Zíb, 29. Peterek, 57. Hrabal - 2. Špirko, 2. Da Silva, 17. Fabricius, 52. Novotný.

Servette Ženeva - HC Verva Litvínov 5:2 (2:1, 1:0, 2:1) - turnaj Hockeyades v Le Sentier (Švýcarsko):

Branky: 3. Pothier, 6. Schneeberger, 36. Rivera, 41. Fata, 43. Vukovic - 8. Hujsa, 55. Lukeš.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.