Ve Švýcarsku je pohřešován bývalý hokejista a český rodák Jaks

3. října 2011 17:50 - BELLINZONA

Švýcarská policie pátrá po bývalému úspěšném hokejistovi Peteru Jaksovi. Pětačtyřicetiletý rodák z Frýdku-Místku podle švýcarských médií v neděli brzy ráno vyrazil do Česka navštívit svou matku, ale nedorazil k ní. Od té době je nezvěstný, jeho vůz byl nalezen v jeho bydlišti v Bellinzoně.

"Čekáme na zprávy od policie. Pátrání stále pokračuje a doufáme, že všechno dobře dopadne," citoval server ticinonews.ch Jaksova bratra Pauliho, bývalého hokejového brankáře.

Někdejší útočník Jaks má za sebou 146 zápasů v dresu švýcarské reprezentace. Během kariéry hrál za Lugano, Curych a především Ambri-Piotta, kde pracoval po skončení kariéry jako manažer do roku 2009. Momentálně působí účastník tří světových šampionátů a olympijských her v Calgary a Albertville v roli hokejového experta pro televizi.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.