O hokejistovi Dudovi, obžalovaného z napadení chodce, rozhodne posudek

19. října 2011 11:35 - KARLOVY VARY

Další znalecký posudek nechá zpracovat soudkyně v případu hokejisty Radka Dudy, který je obžalován z výtržnictví kvůli napadení chodce v Karlových Varech. Znalec, objednaný obhajobou, ve středu u soudu vyloučil, že by zranění napadeného třiašedesátiletého důchodce odpovídala útoku, jak jej popisoval sám napadený i další svědci.

 

Jan Sokol, ČTK

Podle obžaloby Duda v lednu na přechodu nedal přednost chodci. Ten pak při míjení s Dudovým BMW zavadil o kapotu. Hokejista zastavil, údajně začal muži nadávat a napadl ho pěstmi.

Jenže podle soudního znalce z oboru obličejové chirurgie Josefa Podstaty lékařské zprávy takovému útoku neodpovídají. Podle něj by utrpěl muž zranění s hematomy nebo zlomeninami. Podle lékařských zpráv však měl pouze oděrku na obličeji a podlitinu na předloktí. "To spíše odpovídá tomu, jak událost popisuje obžalovaný," uvedl Podstata.

Podle Dudy se s mužem pouze postrkovali. Důchodci údajně jen přetáhl svetr přes hlavu a štípl ho do tváře. To by podle znalce zraněním odpovídalo. Odmítl také, že by při napadení mohlo dojít k poškození zubního můstku, jak uvedl napadený důchodce.

Soudkyně Kateřina Sedláčková ve středu oznámila, že bude nutné nechat zpracovat nový znalecký posudek z oboru lékařství, který by určil, zda se Duda nedopustil trestného činu ve stádiu pokusu.

Duda už dostal pokutu v přestupkovém řízení na karlovarském magistrátu. Proti tomu se ale bude bránit žalobou.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.