Hokejisty Klotenu na Spengler Cupu posílí zkušený Nylander

25. prosince 2011 13:39 - BERN

Hokejistům Klotenu na Spenglerově poháru pomůže zkušený švédský útočník Michael Nylander. Turnaj, kterého se účastní i český vicemistr Vítkovice, ve švýcarském Davosu startuje v pondělí.

 

REUTERS/Ray Stubblebine

Devětatřicetiletý Nylander si tak prodlouží působení ve Švýcarsku, kde od října nastupoval za Curych, ve kterém mu však skončila smlouva. V dresu Lions nasbíral v 15 zápasech deset bodů za pět branek a pět asistencí.

Během kariéry v NHL Nylander hrál za Washington, New York Rangers, Calgary, Tampu Bay, Boston, Chicago a Hartford. V zámořské soutěži odehrál 920 zápasů a získal 679 bodů (209+470), v play off přidal 34 bodů (12+22) v 47 utkáních.

Kloten se na Spenglerově poháru v základní skupině utká s Wolfsburgem a Dinamem Riga, ve druhé Vítkovíce narazí na Davos a kanadskou reprezentaci. Vítězové obou skupin mají v prvním kole play-off volno a o postup do semifinále se utkají celky z druhých a třetích míst. Finále se hraje tradičně na silvestra.

Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.