Špaček předčasně končí v angažmá v Tappaře

19. ledna 2021 19:24 - Tampere/Praha

Český hokejový útočník Michael Špaček předčasně končí v angažmá ve finském celku Tappara Tampere. Severský klub na svém oficiálním webu oznámil, že se s třiadvacetiletým hráčem domluvil na ukončení smlouvy a Špaček se vrací domů.

 

Twitter

Odchovanec Pardubic přišel do Tampere před začátkem sezony ze zámoří, kde působil pět let. Špaček ve Finsku odehrál 18 zápasů, vstřelil pět branek a přidal osm asistencí.

Rodák z Mariánských Lázní se v minulosti tři sezony snažil neúspěšně prosadit do kádru Winnipegu v NHL, hrál ale jen v nižší AHL za Manitobu. V aktuálním ročníku se Špaček představil i v reprezentaci a odehrál tři utkání na listopadovém turnaji Karjala v Helsinkách.

Špaček hledá jinou cestu zase do zámoří. Ve Finsku rozšiřuje českou legii

I po Špačkově odchodu bude mít český hokej výrazné zastoupení na soupisce Tappary. V klubu pokračují brankář Dominik Hrachovina, obránce Michal Moravčík a útočník Jiří Smejkal.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Patička stránky: