Živě

Útočník Polák si vyzkouší další ligu, bude hrát ve Švédsku

16. února 2021 13:12

Hokejový útočník Vojtěch Polák si vyzkouší angažmá v další zemi. Pětatřicetiletý hráč, který působil na začátku sezony v extraligových Vítkovicích, se stal posilou druholigového švédského klubu AIK Stockholm. Aktuálně pátý tým soutěže o tom informoval na sociálních sítích.

 

HC Energie Karlovy Vary, Twitter

Odchovanec Karlových Varů v minulosti působil v zámoří, ve Švýcarsku, v KHL i ve Finsku. V extralize získal titul s Třincem, hrál i za Karlovy Vary, Spartu, Jihlavu, Chomutov nebo Vítkovice.

"Variant angažmá bylo více. Jednání probíhala v Rakousku, ovšem k dohodě nakonec nedošlo. Pro Vojtu bylo prioritou zahraničí, když se s nabídkou ozvali zástupci AIK Stockholm, zaujalo ho to," uvedl hráčův zástupce Tomáš Krejčí pro web hokej.cz.

Zraněný kapitán Polák bude chybět Vítkovicím minimálně tři týdny

Polák, jenž má na kontě i pět startů v NHL, v AIK Stockholm naváže na řadu českých hráčů. V minulosti, kdy hrál tým v nejvyšší soutěži, za něj nastupovali například Otakar Vejvoda, Pavel Patera, Martin Procházka nebo Libor Procházka.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.