Živě

Hokejový brankář Čiliak bude po odchodu z Českých Budějovic chytat za Poprad

30. června 2021 11:51 - Poprad

Slovenský hokejový brankář Marek Čiliak se po předčasném ukončení smlouvy v Českých Budějovicích dohodl na angažmá v Popradu. Ve slovenské extralize si jednatřicetiletý gólman zachytá po deseti letech.

 

Jan Beneš/HC Sparta Praha

Čiliak strávil většinu kariéry v Česku. Byl oporou Komety Brno při cestě za mistrovskými tituly v letech 2017 a 2018, krátce také hostoval ve Zlíně. Před minulou sezonou posílil kádr tehdejšího extraligového nováčka Českých Budějovic, nedařilo se mu ale podle představ a v květnu se s klubem dohodl na ukončení původně tříleté smlouvy.

V Popradu si Čiliak vyzkouší slovenskou extraligu v třetím týmu po působení v reprezentační dvacítce a Nitře. Účastník mistrovství světa 2018 a 2019 chytal také za Znojmo v mezinárodní rakouské lize EBEL a za Slovan Bratislava v KHL.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.