Kanada - Švýcarsko 4:0 O zlato si na MS zahrají hokejistky domácí Kanady a USA

30. srpna 2021 23:31 - Calgary/Praha

V boji o zlato se na mistrovství světa hokejistek v Calgary postaví proti sobě dva největší favorité - týmy Kanady a USA. Domácí hráčky porazily v semifinále Švýcarky 4:0. Skórovat nedovolily soupeřkám ani Američanky, které zdolaly čtvrtfinálové přemožitelky českého výběru Finky 3:0.

 

Jeff McIntosh, ČTK/AP

Kanaďanky vyhrály i šestý zápas na letošním šampionátu, v play off dosud neinkasovaly a dávají zapomenout na předchozí MS ve Finsku, kde skončila jejich série 18 finálových účastí v řadě a skončily třetí. O rekordní 11. zlato budou hrát díky dvěma gólům Melodie Daoustové, po jednom přidaly Renata Fastová a Rebecca Johnstonová. Na střely vyhrály drtivě 65:10, nulu vychytala Ann-Renée Desbiensová.

Svou roli zvládly přes bezbrankovou úvodní třetinu i Američanky. Obhájkyně stříbra Finky přestřílely v repríze posledního finále 33:14, mezi střelkyně se prosadily Alex Carpenterová, Abbey Murphyová a Kendall Coyneová-Schofieldová. Čisté konto uhájila Nicole Hensleyová. Američanky si tak i na 20. světovém šampionátu zahrají finále, z vítězství se dosud radovaly devětkrát.

Mistrovství světa hokejistek v Calgary:
Semifinále:
Kanada - Švýcarsko 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky: 7. a 26. Daoustová, 6. Fastová, 57. Johnstonová.
ČTK